آثار آهنگسازان ایرانی درون رپرتوار گروه های خارجی جشنواره موسیقی فجر- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، شهرام صارمی دبیر اجرایی سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر با اشاره به برگزاری این رویداد فرهنگی هنری از ۲۴ بهمن تا ۳۰ بهمن درون مصاحبه با شب موسیقی رادیود تهران گفت: گروه های موسیقی درون این دوره از جشنواره درون تالار وحدت، تالار رودکی، فرهنگسرای نیاوران، برج میلاد ایوان شمس، سالن سوره حوزه هنری و برج آزادی اجرای برنامه خواهند داشت.  درون سالن زنده یاد امیرحسین فردی حوزه هنری برنامه های پژوهشی برگزار می شود و درون خانه سینما نیز کلیپ های مستند موسیقی نمایش داده می شود.

 

وی افزود: درون طول مدت وقت فراخوان سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر بیش از ۲۷۰ اثر ارسال شده هست. پس از تحقیق هیئت انتخاب ۲۰ اثر ازبرای اجرا انتخاب شده اند که جدول این برنامه درون روزهای آینده منتشر می شود.

دبیر اجرایی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر ادامه داد: با توجه به اینکه آثار آهنگسازان ایرانی به ندرت  اجرا می شود، قسمت مهمی از جشنواره به آثار آهنگسازان ایرانی اختصاص یافته هست. این برنامه به گروه های خارجی نیز داده شده هست و آن ها هم درون رپرتوارشان یک اثر از آهنگسازان ایرانی خواهند داشت.    

صارمی اظهار داشت: ما باید به این  نکته برسیم که موسیقی هنری و جدی، پس فرهنگی موسیقی ماست و درون همه جای جهان ما را با این موسیقی می شناسند. این احتیاج به یک حمایت و برنامه‌ریزی همیشگی دارد تا بتوانیم خروجی درستی داشته باشیم. متاسفانه بیشتر توجه ها به موسیقی مصرفی و موسیقی ای هست که درون آن گردش اقتصادی وجود دارد. درون مسائل فرهنگی باید برنامه دراز مدت وقت داشته باشیم تا بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم.

برنامه «شب موسیقی» از مجموعه برنامه های «نقطه سر شب» رادیو تهران چهارشنبه ها از ساعت ۲۲:۳۰ تا ۲ بامداد پخش می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *