استکبارستیزی به سبک شهدا: از انسان‌های سازش‌کار متنفریم- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، شهادت میراث نسل جوان هست. نسلی که از روی خط امام حسین(ع) مشق کرد و جلو آمد و نسل به نسل آن را به آیندگان انتقال داد. خط شهادت امتداد پیدا کرد و تکثر یافت تا روز به روز خون‌های شهدا انقلاب اسلامی را آبیاری و این فرهنگ را ماندگار کند. جبهه هشت سال دفاع مقدس، جبهه دفاع از حریم اهل بیت(ع)، جبهه تأمین امنیت کشور و…همه یک حرف دارند…ظلم را برنمی‌تابند.

مراسم تشییع شهدا از سال‌های جنگ تحمیلی تا به امروز رزمایش مرگ برآمریکا و محل بصیرت افزایی مردم بوده هست. اظهار انزجار نسبت به دشمن ملت  و تکرار حقیقت‌هایی که امام خمینی(ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی درون راستای دشمن شناسی عنوان می‌کرد جزء لاینفک این اجتماع های پرشور حماسی درون تشییع شهدا بوده هست.

اهداف اصلی شهدایی که هشت سال جنگیدند و همواره درون جملات، دست نوشته‌ها، سخنرانی‌ها و وصیت‌نامه‌هایشان حک شده هست. اهداف ضد امپریالیستی و ضد استکباری آنان و پیروی از رهبری درون مبارزه با شیطان بزرگ، آمریکا و ابراز انزجار نسبت به قدرت‌های استکباری درون این اسناد به جا مانده از شهدا موج می‌زند. شهدا ازبرای اثبات سیاسی بودن اهداف جنگیدنشان نیازی به بلندگو و سخنگو نداشتند. سال‌هاست جمله تاریخی شهید مدرس را تکرار می‌کنیم که: سیاست ما عین دیانت ماست. هزاران شهید جنگ تحمیلی مبارزه با امریکا را درون وصیت نامه‌هایشان هم مرور کرده‌اند. روایت فرازهایی از وصیت نامه بعضی از این شهدا درون ادامه می‌آید:

شهید محمد ابراهیم همت و حاج احمد متوسلیان، به دستور فرماندهی محترم کل سپاه مأموریت یافتند ضمن اعزام به جبهه جنوب، تیپ محمدرسول الله(ص) را تشکیل دهند.  شهید همت درون عملیات پیروزمند بیت ‍المقدس درون سمت معاونت تیپ محمدرسول الله(ص) فعالیت کرد. با شروع عملیات رمضان درون تاریخ درمنطقه «شرق بصره» فرماندهی تیپ ۲۷ حضرت رسول اکرم(ص) را برعهده گرفت و بعدها با ارتقای این یگان به لشکر، تا وقت شهادتش درون سمت فرماندهی انجام وظیفه کرد. درون جریان عملیات خیبر گلوله توپ درون نزدیکی همت اصابت می‍‌کند و این سردار دلاور سرانجام درون ۲۴ اسفند سال ۶۲ به شهادت رسید.

 وصیت شهید همت

«مادرجان، به خاطر داری که من ازبرای یک اطلاعیه امام حاضر بودم بمیرم؟ کلام وی الهام قسمت روح پرفتوح اسلام درون سینه و وجود گندیده من بوده و هست…مادر جان من متنفر بودم و هستم از انسانهای سازش کار و بی‌تفاوت و متاسفانه جوانانی که شناخت کافی از اسلام ندارند و نمی‌دانند ازبرای چه زندگی می‌کنند و چه هدفی دارند و اصلا چه می گویند بسیارند. ای کاش به خود می آمدند. از سمت من به جوانان بگوئید چشم شهیدان و تبلور خونشان به شما دوخته هست بپاخیزید و اسلام را و خود را دریابید. نظیر انقلاب اسلامی ما درون هیچ کجا پیدا نمی‌شود نه شرقی – نه غربی؛.. ای کاش ملت‌های تحت فشار مثلث زور و زر و تزویر به خود می‌آمدند و آن‌ها نیز پوزه استکبار را بر خاک می‌مالیدند.  مادر جان، جامعه ما انقلاب کرده و چندین سال طول می‌کشد تا بتواند کم کم صفات و اخلاق طاغوت را از مغز انسان‌ها بیرون ببرد ولی روشنفکران ما به این انقلاب بسیار لطمه زدند چون نه آن را می‌شناختند و نه بارش زحمت و رنجی متحمل شده‌اند از هر سمت به این نو نهال آزاده ضربه زدند ولی خداوند، مقتدر هست درصورتیکه هدایت نشدند مسلما مجازات خواهند شد…»

شهید غلامحسین افشردی معروف به حسن باقری درون عملیات طریق القدس از سمت سپاه به عنوان فرمانده لشگر نصر و درون عملیات آزادسازی خرمشهر فرمانده قرارگاه مشترک عملیاتی انتخاب شد . وی درون تصرف شلمچه و خرمشهر فعال ترین و دشوار ترین وظایف را عهده دار بود . آخرین مسئولیتی که به حسین واگذار شد جانشین فرماندهی یگان زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. سرانجام درون ۹ بهمن سال ۱۳۶۱ وی و چند تن دیگر ازبرای شناسایی محور عملیاتی والفجر ( فکه – چزابه ) به منطقه رفتند و درون این شناسایی به شهادت رسیدند.

وصیت شهید حسن باقری

«انقلاب ما همچون تیر زهرآگینی ازبرای همه مستکبرین درآمده هست و یاوری ازبرای همه مستضعفین جهان هست… ما با هیچ دولت و کشوری شوخی نداریم و با تمام مستکبرین جهان هم سرجنگ داریم ….. درون این موقعیت زمانی ومکانی، جنگ ما جنگ اسلام و کفر هست و هرلحظه مسامحه و غفلت، خیانت به پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله) و امام وقت (عج) و پشت پا زدن به خون شهداست و ملت ما باید خود را آماده هرگونه فداکاری بکند» …

شهید محسن وزوایی، درون طول جنگ تحمیلی، درون عملیات‌های متعدد با مسئولیت‌های گوناگون حضور داشت. با تأسیس تیپ ۱۰ سیدالشهداء، فرمانده این تیپ شد. همین تیپ، درون ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۱ وارد عملیات بیت المقدس شد و ازبرای اجرای بهتر عملیات، با تیپ حضرت رسول صلی الله علیه و آله ادغام شد و محسن وزوایی نیز فرماندهی محور اصلی را عهده‌دار شد. محسن وزوایی درون دهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۱، درون ۲۲ سالگی هنگام هدایت نیروهای تحت امر خود، بر اثر اصابت گلوله و ترکش به شهادت رسید.

وصیت شهید وزوایی:

«امروز تمام مزدوران و طاغوتیان به مقابله با انقلاب عزیز اسلامى پرداخته‌اند. درون راس آن به تعبیر امام، شیطان بزرگ آمریکا و درون پی وی تمامى وابستگان دیگرش. پس از خدا غافل نشوید که پشیمانى سودى ندارد و ما باید به تعبیر امام تکلیف را عمل کنیم. درصورتیکه توانستیم پیروز مى‌شویم و درصورتیکه کشته هم بشویم شهید هستیم و این نیز خود پیروزى هست.»

شهید علیرضا ماهینی درون ستاد جنگ‌های نامنظم مسئولیت عملیات درون مناطق عباسیه، فرسیه، مالکیه، سید خلف و دهلاویه عهده‌دار شد و درون عملیات طریق‌القدس نخستین فرماندهی بود که توانست با نیروهای فداکار و جان بر کف بوشهری، خط دشمن را درون منطقه پل سابله بشکافد و پس از نهر عبید، ۳ روز درون عقبه دشمن جنگید تا نیروهای کمکی توانستند به ایشان ملحق شوند. درون بهمن ماه ۱۳۶۰ که نیروهای عراقی ازبرای پیشگیری از وقوع عملیات پیروزمند فتح المبین، به تنگه چزابه هجوم کرده بودند، ماهینی با گردان تحت امر خود از نیروهای غیر بوشهری به چزابه اعزام شد و درون عملیات دفاع از تنگه چزابه به شهادت رسید.

وصیت شهید علیرضا ماهینی:

«من درون شرایطی که استکبار جهانی به سر کردگی آمریکا، انقلاب اسلامی ایران، انقلابی که ازبرای حاکمیت قانون «الله» به دست مردم مسلمان و مبارزمان و رهبری امام عزیزمان خمینی بزرگ صورت گرفته و می‌تواند تحقق قسمت همه آیات قرآن باشد را با شدیدترین تهدیدات و حملات تبلیغاتی و سیاسی و نظامی مورد هجوم قرار داده و مزدور منافقش، صدام را به جنگ با مردم مسلمان ما فرستاده، تشخیص دادم که با شرکت درون جنگ می‌توانم دینم را نسبت به این انقلاب اداکنم .»

شهید محسن نورصالحی” درون سن ۲۱ سالگی شهید شد. وی خود را ازبرای دانشگاه آماده می‌کرد و درون عین حال درون جبهه حضور فعال داشت. محسن نورصالحی مدت وقت‌ها لبنان بود، پس عضو ستاد جنگ‌های نامنظم شهید چمران شد و درون جبهه‌ها حضور پیدا کرد. وی درون سال ۶۲ درون بلندی‌های الله اکبر زخمی شد و حدود یک ماه پس از بستری شدن و شش ماه پس از شهادت برادرش، درون بیمارستان به شهادت رسید.

وصیت شهید محسن نورصالحی:

«یادآور هنگامی که شیطان بزرگ آمریکایی جنایتکار، درون نزد صدام احمق، هجوم‌ نظامی به ایران را ساده و زیبا جلوه داد و ازبرای فریب وی گفت امروز شما بسیار قوی هستید و ایران قدرت مقابله با شما را ندارد و شما ظرف سه روز حکومت اسلام را از میان خواهید برد. و مطمئن باشید که احدی بر شما غالب نخواهد شد و من هنگام سختی ها و مشکلات به یاری تو خواهم آمد. و آمریکا بدین سخنان، صدام را فریب داد. مغرور کرد؛ تا ‌آنکه وی هم به کشور اسلام هجوم کرد و بر اثر مقاومت مسلمین، همه کافران بعثی فرار کردند و درون این شرایط بحرانی، صدام با ریگان تماس گرفت که به قول و قرار تو مبنی بر کمک ‌آمریکا به عراق چه شد؟ و وی درون جواب جواب داد چون تو احمقانه درون دام ایران افتاده‌ای من از تو بیزارم. من از قهر ملت ایران می‌ترسم. ای مسلمین بجنگید که انتقام من (خدا) از کافران بسیار دشوار و دردناک هست. »

شهید مجید ابوطالبی متولد ۱۳۳۴ هست و درون سال ۱۳۶۱ درون عملیات مسلم بن عقیل درون منطقه عملیاتی سومار به شهادت رسیده هست…پیکر مطهر این شهید درون ایام فاطمیه سال ۱۳۸۶ به همراه چند شهید دیگر با هماهنگی بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس درون خیابان ولنجک تهران مدفون شده بود و پس از گذشت بیش از ۳۱ سال از شهادتش شناسایی شد.

وصیت شهید مجید ابوطالبی:

«درون مراسم ختم من به جای لعنت و نفرین بر یزید، لعنت و نفرین بر بنی‌صدر و رجوی بنیان‌گزاران این گروه و سردسته آن‌ها آمریکا نمائید…از برادران سپاهی می‌خواهم که درصورتیکه امکان داشت درون مراسم تشییع جنازه و ختم من شرکت کنند و درون آن‌جا فریاد بزنند: مسیر قدس از کربلا می‌گذرد – مرگ بر ضد ولایت فقیه – مرگ بر آمریکا – مرگ بر شوروی.

و امّا خطاب به شما کشورهای خارجی و ابرقدرت‌ها، شیطان بزرگ آمریکا و شوروی و کشورهای مرتجع عرب که با سکوت و خیانت خود اسرائیل را درون انجام جنایاتش درون جنوب لبنان آزاد گذاشته‌اند و روزی هزاران نفر از مردم مسلمان و بی‌گناه لبنان توسط هواپیماها و بمب‌های اسرائیلی از میان می‌مسیر، ولی کشورهای عرب با کمال بی‌شرمی کنفرانس فاس تشکیل می‌دهند و اسرائیل را به رسمیت می‌شناسند. ما از آمریکا و شوروی و انگلیس و فرانسه توقع دوستی با مسلمین را نداریم. ولی از کشورهای مسلمان عرب نیز توقع خیانت و جنایت نداریم. درصورتیکه این‌ها صدور نفت خود را به‌آمریکا قطع می‌کردند، آمریکا و اسرائیل با چه‌سوختی جنوب لبنان را بمباران می‌کرد.

ای ابرقدرت‌ها: دست از جنایت بردارید، دست از درندگی بردارید … بیائید به جای ویرانگری به سازندگی بپردازید و اِلا توسط قیام مردم دنیا نابود خواهید شد. ما مسلمانان ایران و ما پیروان ولایت فقیه به شما اخطار می‌کنیم تا زمانی که پرچم اسلام درون مسجدُالاقصی به اهتزاز درون نیاید و حکومت امام خمینی(رحمه‌الله علیه) را به حکومت مهدی(عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف) متصل نگردانیم از پای نخواهیم نشست. سلام بر همه مسلمانان جهان – سلام بر همه مستضعفان جهان…مرگ بر آمریکا – مرگ بر شوروی – مرگ بر اسرائیل – مرگ بر ضد ولایت‌فقیه.»

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *