اسکان روزانه ۱۵ هزار زائر درون بزرگترین اردوگاه راهیان نور کشور- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا اعزامی به خوزستان, سازمان اردویی, راهیان نور و گردشگری سازمان بسیج به عنوان متولی اصلی و میدانی اعزام زائران و اقشار مختلق مردم به مناطق عملیاتی دفاع مقدس استان خوزستان درون شهرهایی همچون اهواز, خرمشهر و آبادان اردوگاه‌هایی را ازبرای اسکان زائران راهیان نور سراسر کشور درون نظر گرفته هست.

درون این اردوگاه‌ها علاوه بر ارائه خدمت ها رفاهی و اسکان, برنامه‌های فرهنگی و رزم‌نمایش‌هایی را نیز درون نظر گرفته شده که زائران از آن برنامه‌ها بهره مند می‌شوند.

مجمتع اردوگاهی فرهنگی تربیتی شهید باکری خرمشهر یکی از این اردوگاه‌ها هست که به عنوان بزرگترین اردوگاه راهیان نور درون کشور شناخته می‌شود. 

فاز اول توسعه مجتمع اردوگاهی فرهنگی تربیتی شهید باکری ظرفیت اسکان ۵ هزار نفر را داشته که اکنون این ظرفیت به ۱۵ هزار نفر رسیده هست و با ارائه همه خدمت ها رفاهی, زائران استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی و غربی ، مرکزی، همدان، فارس، البرز، گلستان، چهارمحال و بختیاری ، زنجان و شهر تهران بزرگ درون جریان مسافرت خود به مناطق راهیان نور, یک شب را درون این اردوگاه اسکان دارند.

با ایجاد و توسعه آشپزخانه های صنعتی درون این اردوگاه, روزانه بیش از ۱۲ هزار پرس غذای گرم پخت پخت شده و درون اختیار زائرین راهیان نور قرار می‌گیرد.

برپایی نمایشگاه های مختلف فرهنگی و رزم‌نمایش«ستارگان زمینی» از جمله برنامه‌های فرهنگی درون این مجمتع اردوگاهی بوده که با استقبال زائران راهیان نور مواجه شده هست.

به گفته سید علی موسوی مدیر مجتمع اردوگاهی فرهنگی تربیتی شهید باکری درون فاز دوم توسعه این مجتمع اردوگاهی, درون کمتر از ۵ سال ظرفیت بیش از ۲۸ هزار زائر درون این اردوگاه فراهم می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *