افزایش قیمت کاغذ، نوشت‌افزار را هم گران کرد/ تلاش ازبرای عرضه لوازم‌التحریر بومی با قیمت مناسب- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

سعید حسینی، مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی، درون گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به افزایش قیمت کاغذ و تأثیر آن بر لوازم‌التحریر گفت: با توجه به افزایش قیمت کاغذ و دیگر ملزومات تولید نوشت‌افزار، به نظر می‌رسد که کار ازبرای تولیدکنندگان نوشت‌افزار درون سال جاری دشوار باشد. به این معنی که دفتر تحریر که درون سال گذشته با قیمت هر بند کاغذ ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان تولید می‌شد، امروز با افزایش قیمت حدود ۵۰۰ هزار تومان مواجه هست؛ به عبارت دیگر پیش‌بینی می‌شود که قیمت دفتر تحریر چهار تا پنج برابر افزایش داشته باشد.

وی ادامه داد: درصورتیکه درون سال قبل دفتر تحریر حداقل با قیمت ۱۵۰۰ تا دو هزار تومان بود، امسال این قیمت به حدود هشت تا ۱۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت به این شکل خرید را ازبرای مردم دشوار خواهد کرد، افزود: مجمع ازبرای رفع این مشکل کار به نامه‌نگاری با دستگاه‌های مربوط مانند وزارت ارشاد و آموزش و پرورش کرد تا بتوان با انجام تصمیمات درست و تأمین کاغذ بخشی از این مشکل را حل و دفتر با قیمت مناسب تولید کرد.

حسینی اضافه کرد: مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی عنوان آمادگی کرد تا دفتر تعاونی تولید کرده و تولیدات را از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای به دست مصرف‌کننده نهایی  و خانواده‌ها برساند و بر روی دفاتر قیمت درج شود تا سوء استفاده کردن‌ای نیز صورت نگیرد.

 

وی یادآور شد: درصورتیکه اقداماتی به این صورت انجام نشود، شرایط ازبرای خانواده‌ها دشوار می شود. تولیدکننده و مصرف‌کننده که درون دو سوی این قضیه قرار دارند، درون شرایط سختی خواهند بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *