بازدید حسین انتظامی از جشنواره جهانی کلیپ فجر و سوالاتی که بی جواب ماندند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی امروز (شنبه ۳۱ فروردین ماه) با حضور درون گذر سینما واقع درون خیابان برادران مظفر و کاخ جشنواره واقع درون پردیس سینمایی چارسو از عملکرد سی و هفتمین جشنواره جهانی کلیپ فجر را مورد ارزیابی قرار داد. وی همچنین درون جمع خبرنگاران حاضر شد ولی جواب شفافی به سوالات آنها نداد.

یکی از مهمترین سوالاتی که خبرنگاران از وی داشتند ادغام دو جشنواره ملی و جهانی با هم بود که انتظامی جواب را به آینده موکول کرد و درمورد حضور یا عدم حضور خود درون سازمان سینمایی جواب شفافی نداد ولی درون اینباره تصریح کرد: من از وقت ورودم به سازمان سینمایی دو شرط ازبرای حضورم داشته ام. یک اینکه من با توجه به پیشینه فرهنگی که دارم بتوانم ازبرای سینما کار موثری کنم و دو اینکه سینماگران من را بپسندند که باید منظر نتایج این تحقیق ها باشیم.

وی همچنین تنظیم دستورالعمل شورای پروانه نمایش و ساخت و موسسات تابعه سازمان سینمایی را هم به آینده موکول کرد و عنوان کرد: تدوین نهایی اسناد سینمایی با مشاوره فعالان سینما انجام می شود. یکی از طرح‌هایی که درون حال انجام هست این هست که همه جشنواره‌ها را ارزیابی و دستورالعمل‌های آن را به شکل پیش‌نویس آماده می‌کنیم. ازبرای انجام این طرح نظرات سینماگران را جلب و به عنوان یک سند تنظیم کنیم.

انتظامی از حضور مهمانان خارجی درون جشنواره جهانی استقبال کرد و آن را نشانه منزوی نبودن ایران درون عرصه های جهانی دانست و گفت: این رویداد ظرفیت بالایی دارد و می تواند به توسعه بازار جهانی سینمای ایران کمک کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *