بالاخره “خط تماس” شبکه یک آمدنی شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته باشگاه خبرنگاران پویا، درون مجموعه « خط تماس »که از سیزدهم بهمن ماه هر شب ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه یکسیما روانه آنتن می شود؛ وقایع تاریخی انقلاباز بهمن ۵۷ تا فرودین ۵۸ طی ۱۰ قسمت روایتمی شود که قسمت ابتدایی مجموعه تلویزیونی نفوذ هست .یکی از با اهمیت ترین اتفاقات این برهه از تاریخ انقلاب، مساله پیروزی دانشجویان مسلمان درختم قائله گروهک تروریستی خلق ترکمن درگنبدکاووس هست که توسط عناصر ضدانقلاب وتجزیه‌طلب طراحی شده بود .

مجموعه « نفوذ » به تهیه کنندگی محسن علیاکبری و کارگردانی و نویسندگی جواد شمقدری  درون بهمن ۹۶ کلید خورد . این مجموعه تلویزیونیاتفاقات ۱۰ ماهه تاریخ انقلاب از بهمن ۵۷ تا آبان۵۸ را درون ۴۰ قسمت نشان می‌دهد .

گفتنی هست نگارش « نفوذ » بر اساس استنادهای تاریخی صورت گرفته و این مجموعه درون سه فازتولید می شود . روایت ۴۰ قسمت اول از پیش ازانقلاب تا تسخیر لانه جاسوسی پیش می رود .فصل دوم این مجموعه به حوادث حین گروگانگیری تا کودتای نوژه و شروع جنگ تحمیلیمی پردازد و فاز سوم هشت سال دفاع مقدس رادر بر می گیرد.

نمایش نفوذ آمریکایی‌ها درون عرصه‌های مختلف رژیم ستمشاهی و بحث قانون کاپیتولاسیون ازجمله محورهای مضمونی این مجموعه تلویزیونی هست کهبراساس مستندات موجود، به تصویر کشیدهمی‌شود . درواقع، مجموعه تلویزیونی ” نفوذ ” به بازسازی بخشی از حوادث تاریخ کشور که کمتر به آن توجه شده می‌پردازد .

این مجموعه درون کردستان، شهرستان گنبد،دانشگاه تهران، سایت کبکان، شهرک سینماییغزالی و لانه جاسوسی درون خیابان طالقانی تصویربرداری شده و به لحاظ حجم تروکاژ وCGI حدود ۴۰۰ دقیقه به این معنی یک سوم زمانپروژه را به خود اختصاص داده هست.

امین اسکندریان، کیمیا اکرمی، احمد نجفی، حمید گودرزی، رحیم نوروزی، علیرام نورایی، صالح میرزا آقایی، شهره لرستانی، زهرا سعیدی، جلیل فرجاد، ماشاله شاه مرادی، کاوه سماکباشی، سید امیر حسام شجاعی، شیوا بلوچی، نجوا صاحب الزمانی، فاطمه بیگی، محمد جوادجعفرپور و… به ایفای نقش می پردازند.

فصل اول مجموعه « نفوذ » مقرر هست از مهر تا آبان سال ۹۸ که مصادف با چهلمین سالگرد تسخیر لانه جاسوسی هست؛ روانه آنتن شود.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *