برپایی نمایشگاه‌ کتاب درون همه یادمان‌ها و اردوگاه‌‌های راهیان نور+ کلیپ- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

سردار احمد حق طلب رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج‌ و سپاه درون گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا اعزامی به خوزستان درمورد فعالیت‌های این سازمان درون راهیان نور گفت که یکی از حلقه‌هایی که می‌تواند کمک کند تا فرمایش رهبر معظم انقلاب درمورد راهیان نور که این جریان را راهیان نور نامیدند, تولیدات هنری, فرهنگی و خصوصاً بحث کتاب هست.

وی افزود: درون طول سال‌های گذشته تمام یادمان‌های دوران دفاع مقدس و همچنین درون همه اردوگاه‌های استان خوزستان, ایلام و  کرمانشاه توانستیم نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی را برپا کنیم.

سردار حق طلب با بیان اینکه این نمایشگاه ها بصورت متمرکز از تهران اداره و پشتیبانی می‌شود, اظهار کرد که درون این نمایشگاه‌ها کتاب‌های مرتبط با حوزه دفاع مقدس, انقلاب اسلامی و مقاومت عرضه شده و با هماهنگی صورت گرفته, هرساله ناشرین بالاترین درصد ممکن را به زائران تخفیف می‌دهند و فرصت خوبی ازبرای خرید کتاب درون این مناطق هست.

وی ادامه داد: ضمن تخفیف سالانه توسط ناشران, هر سال رقمی با کمک سازمان حفظ آثار بسیج‌و‌سپاه, قرارگاه مرکزی راهیان نور و بعضاً وزارت ارشاد به عنوان بن درون اختیار کاروان‌های دانش‌آموزی و دانشجویی قرار می‌گیرد تا زائران بتوانند با استفاده کردن از این بن‌ها و تخفیفات استفاده کردن کنند.

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج‌ و سپاه یکی از وظایف سازمان متبوعش را نشر و ادبیات هست عنوان کرد و گفت که امروزه سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج‌ و سپاه بزرگترین مجموعه دارای انتشارات اختصاصی با بیش از ۳۰ انتشارات تخصصی دفاع مقدس را دارا هست  و درون موضوع توزیع و معرفی و همچنین ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی فعالیت‌هایی صورت گرفته هست.

سردار حق طلب بیان کرد: مقام معظم رهبری درون سال‌های گذشته بر تألیف کتاب‌های دفاع مقدس, سپس بر نشر آنها, سپس توزیع و رساندن کتاب به دست مخاطب و درون سال‌ گذشته موضوع با اهمیت‌تری مبنی بر اینکه مضامین کتاب‌ها به ذهن مخاطب ماندگار شود را را مطرح کردند, لذا درون همین راستا با برگزاری مسابقات و برنامه‌های فرهنگی, بنا داریم کتاب‌ها از کتابخانه‌ها بیرون بیایند و از مردم و جوانان از آنها بهره ببرند.

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج‌ و سپاه گفت که اخیرا درون نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس استان کرمان که جزو برنامه های سالانه سازمان هست به ۱۰ نفر که درون مسابقه کتابخوانی شرکت کرده بودند کمک خرج مسافرت کربلای معلی اهدا شد.

درون ادامه می‌توانید ویدئوی این گفت‌و‌گو را ببینید:

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *