به چه دلیل روزنامه‌ها بزرگترین رویداد قرآنی کشور را پوشش ندادند؟- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی تسنیم، یک روز از آخر سی‌و ششمین دوره مسابقات میان‌المللی قرآن می‌گذرد و کافی هست روزنامه‌های روز دوشنبه ۲۶ فروردین را تورقی بزنید. آنگاه خواهید دید که تقریباً تمام روزنامه‌ها، بزگترین رویداد قرآنی کشور که یکی از افتخارات فرهنگی این سرزمین به‌ شمار می‌آید را حتی درون حد یک خبر کوتاه هم پوشش ندادند. رسانه‌ملی نیز ( به غیر از شبکه قرآن و معارف سیما و شبکه رادیویی قرآن) به آن اندازه‌ای که باید و شاید به این رویداد نپرداخته هست.

درون خروجی بعضی سایت‌های خبری هم خبری از این مسابقات قرآن درج نشده هست. واقعاً  به چه دلیل مدیران رسانه‌ها و به‌ویژه صفحه‌های فرهنگی روزنامه‌‌ها به رویدادی که مقام معظم رهبری توجه خاصی به آن دارند، بی‌توجه‌اند؟ طبیعتاً نمی‌توان گفت که آنها از این رویداد، بی‌خبر هستند که درصورتیکه چنین باشد، وای به حال آن رسانه‌ و درصورتیکه می‌دانند و از کنارش به راحتی عبور می‌کنند که دیگر حرفی نمی‌ماند.

مسابقات میان‌المللی قرآن‌کریم از سال ۱۳۶۰ درون کشورمان برگزار می‌شود و به جز چند سالی که کشور درگیر جنگ با رژیم بعثی عراق بود، هیچ سالی متوقف نشد و نکته حائز اهمیت آن این هست که مقام معظم رهبری با همه مشغله و فعالیتی که دارند، هرساله با شرکت‌کنندگان مسابقات میان‌المللی قرآن ملاقات می‌کنند. اینکه مقام معظم رهبری هر ساله متسابقین و دست‌اندرکاران مسابقات میان‌المللی را با آغوش باز می‌پذیرد، مقصود این نیست که این روال به صورت سطحی و هرساله متوقف نشود، بلکه یک بالادست و چشم‌اندازی فراتر از این‌را می‌بینند که بحث تدبر درون قرآن و ترویج فرهنگ قرآن درون جامعه هست.

بنابراین رسانه‌ها به‌عنوان تاثیرگذارترین عنصر درون ترویج فرهنگ جامعه، درصورتیکه بخواهند موضوع فرهنگ قرآنی درون جامعه ترویج پیدا کند و مورد عنایت قرار گیرد باید بستر را فراهم کنند. طبیعتاً مقدمه ترویج فرهنگ قرآنی درون جامعه، اجرای فعالیت‌های قرآنی و رویدادهای قرآنی درون کشور هست و رسانه‌ها بر اساس رسالتشان باید به این با اهمیت بپردازند تا به زمره مهجورکنندگان قرآن‌کریم وارد نشوند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *