تازه‌ترین اثر جمال میرصادقی درون بازار کتاب- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ «زاویه دید قصه‌ها و رمانس‌ها» به کوشش جمال میرصادقی و انسیه ملکان از سوی صدای معاصر منتشر شد.

نویسندگان درون ابتدای این کتاب به تعریف قصه از منظر مختلف پرداخته و سپس ضمن اشاره به ویژگی‌های معنایی و ساختاری درون قصه‌ها، به تعریف زاویه دید و تحقیق آن درون قصه‌ها پرداخته‌اند. کتاب درون ادامه به تحقیق زاویه دید درون انواع قصه‌های کلاسیک از جمله قصه‌های اسطوره‌ای، افسانه‌های تمثیلی، قصه‌های رمزی، افسانه پریان، قصه‌های نیرنگ‌بازها(محتاله‌ها)، قصه‌های خرافی و وهمی و قصه‌های اخلاقی و جادوگری پرداخته هست. درون بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم:

شناخت ویژگی‌های زاویه دید قصه‌ها کمک می‌کند که نویسنده امروزی درون تنگناهای قصه‌های دیروزی نیفتد و تنها به نقل وقایع اکتفا نکند و با توجه به خصوصیت‌‌های روانشناختی فردی قصه امروزی، قصه کوتاه و رمان خالص و نابی بنویسد و با بهره‌گیری از موضوع‌های متنوع و رنگارنگ قصه‌ها، انواع قصه‌های غیر واقعی چون قصه‌های خیالی(خیال و وهم یا فانتزی و علمی- خیالی) و قصه‌های مکتبی نظیر «تمثیلی و نمادین و سوررئالیستی و …» و پسامدرنیستی(قصه‌های پسامدرنیستی، واقع‌گرایی جادویی و فراداستان) نو و تازه‌ای را ابداع کند.

درون همه این انواع، زاویه دید نقش اساسی و مهمی گیم می‌کند و هرچه از ارزش و اهمیت زاویه دید درون قصه‌نویسی امروز بگوییم کم گفته‌ایم؛ زاویه دید بر داوری خواننده‌ها تأثیر می‌گذارد و احساس آنها را نسبت به شخصیت‌ها و اعمال آنها برمی‌انگیزد.

 

صدای معاصر کتاب حاضر را درون ۵۵۰ نسخه و درون ۴۴۰ صفحه ازبرای علاقه‌مندان به ادبیات و نقد منتشر کرده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *