تصمیم‌سازی درمورد ادغام جشنواره فجر به آینده موکول شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی تسنیم، حسین انتظامی درون سومین روز جشنواره جهانی کلیپ فجر به سینما فلسطین و پردیس چارسو آمد تا علاوه بر بازدید از قسمت‌های مختلف این رویداد، درون جمع خبرنگاران به سوال‌ها و ابهام‌هایی درون باب آینده جشنواره جهانی کلیپ فجر و تغییرات درون سازمان سینمایی جواب دهد. هر چند جواب‌های حسین انتظامی نه بوی شفافیت‌های مدنظر وی را می‌داد و نه ازبرای خبرنگاران روشن و مبین بود. از تمام جواب‌هایش می‌شد یک جمله را استخراج کرد. اینکه همه چیز به پس موکول شده هست.

وی درون جواب به ادغام یا عدم ادغام جشنواره فجر، آن را به پس موکول کرد و گفت باید پس از جشنواره جمع‌بندی‌ درمورد این مسأله صورت می‌گیرد و این درون حالی هست که جشنواره جهانی فجر به شکل مستقلش درون پنجمین سال متوالیش درون حال  برگزاری هست و به نظر جمع‌بندی می‌‌توانسته درون گذشته رخ داده باشد.

انتظامی درون جمع خبرنگار گفت: تا یک ماه آینده درون سازمان سینمایی درمورد مساله ادغام یا جدا بودن دو قسمت ملی و جهانی جشنواره کلیپ فجر مطالعه و تحقیق می‌شود و تجدید ساختارها با توجه به ماموریت‌های تازه سازمان سینمایی تا یک ماه آینده عنوان می‌شود.

این درون حالی هست که پیش از سال تازه تغییراتی درون بدنه مدیریتی سازمان سینمایی رخ داده هست و حسین انتظامی بیان چرایی آن و عدم اطلاع‌رسانی آن را به یک نشست خبری درون زمانی نامعلوم موکول کرد. به عبارتی گفتن آنکه به چه دلیل حسین پارسایی از سازمان سینمایی رفته و به چه دلیل سرپرست دفتر نمایش خانگی با چراغ خاموش و بدون اطلاع‌رسانی درون سازمان مستقر شده هست، به پس موکول شد.

حتی آقای انتظامی جزییاتی از پیش‌نویس دستورالعمل‌های جشنواره‌های کلیپ ارائه نداد و صرفاً به بیان آن بسنده کرد که چنین دستورالعمل‌هایی درون حال تدوین هست و قرار هست به یک سند بدل شود و پیش از هر کاری توسط سینماگران ارزیابی می‌شود؛ ولی بیان این جزییات نیز به آینده موکول شد.

آقای انتظامی حتی درون جواب به این سوال که به چه دلیل پس از گذشت پنج ماه کماکان سرپرست هست و آینده کاری وی درون سازمان به چه نحوی خواهد بود، دفعه دیگر از موکول کردن به آینده گفت و اینکه قرار هست از برخوردها یا به عبارتی Feedbackهای هنرمندان نسبت به مدیریتش تصمیم نهایی ازبرای ماندن یا نماندن را بگیرد. مسأله‌ای که می‌تواند عجیب به نظر آید؛ به چه دلیل که پنج ماه زمانی طولانی ازبرای رسیدن به یک جمع‌بندی مدیریتی ازبرای ماندن یا نماندن هست.

یکی از سوال‌های با اهمیت خبرنگاران از انتظامی درمورد وضعیت جلسات شورای پروانه ساخت و عدم تشکیل آن درون چند ماه گذشته بود و این مسأله زمانی حاد می‌شود که بعضی فیلمسازان مدعی شده‌اند به دلیل عدم اخذ پروانه ساخت، سرمایه‌گذاران خود را از دست داده‌اند. درون قبال چنین پرسشی انتظاممی گفت «ان‌شاالله درون روزهای آینده دستورالعمل‌های شورای پروانه ساخت، پروانه نمایش، پروانه‌هایی که به مؤسسات سینمایی می‌دهیم یا ازبرای مراکز فنی منتشر می شود چون زمانی بر شفافیت اصرار داریم.»

 

به نظر می‌رسد این آینده نزدیک با توجه به انباشت جواب‌ها ازبرای حسین انتظامی سرنوشت‌ساز باشد؛ به چه دلیل که شرایط ازبرای انتقاد از عملکرد سازمان متبوعش بیش از پیش فراهم می‌شود و برخلاف شعارهای آقای انتظامی درون شفاف‌سازی؛ وی را به سوی عدم‌شفافیت درون دستگاه متبوع خودش سوق می‌دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *