جشنواره رادیو “دوم اردیبهشت” افتتاح می‌شود- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، محمدجعفر محمدزاده رئیس شبکه رادیویی ایران که مسئولیت برگزاری افتتاحیه چهاردهمین جشنواره میان‌المللی رادیو را برعهده دارد، تصریح کرد:  مراسم افتتاحیه جشنواره میان‌المللی رادیو دوشنبه دوم اردیبهشت‌ماه از ساعت ۹ صبح درون ساختمان شهدای رادیو شروع می‌شود و تا چهار ساعت طول خواهد کشید.

وی با اشاره به اینکه با حاضران درون جشنواره رادیو هم رادیویی رفتار می‌کنیم، تأکید کرد: رادیو رسانه شنیداری هست و استودیوها خانه همیشگی خانواده رادیو بوده و هست، حتی مخاطبان هم رادیو را درون فضای استودیو تصور می‌کنند از این رو این مراسم درون استودیو شماره یک که بزرگترین استودیوی ساختمان شهداست برگزار می‌شود. از آنجایی که مهمانان زیادی درون مراسم افتتاحیه حضور دارند فضایی را نیز درون استودیو شماره هشت درنظر گرفته‌ایم تا علاقه‌مندان از طریق کلیپ کنفرانس به صورت همزمان مراسم را دنبال کنند.

محمدزاده درمورد طراحی صحنه و دکور مراسم افتتاحیه گفت: درون فضای استودیو دکور خاصی نخواهیم داشت به این معنی ساخت وساز چوبی و حجمی وجود ندارد و فضای استودیو و اجزای رادیویی‌اش مناسب‌ترین شکل ازبرای دکور مراسم خواهد بود درون حقیقت ما با دکوری مواجه هستیم که طراحی خاص خود را که فضای رادیو هست، دارد.

مسئول برگزاری افتتاحیه با اشاره به اینکه برنامه‌ای ازبرای موسیقی و اجرا درون مراسم افتتاحیه طراحی شده هست، درمورد برنامه‌های ویژه مراسم افتتاحیه گفت: کلیپ‌هایی که ازبرای پخش درون این مراسم درون نظر گرفته شده متنوع هستند و بخشی از آن مربوط به مسیر برگزاری جشنواره هست. کلیپ‌هایی هم درمورد هیئت انتخاب و داوران درون حال تهیه هست که متفاوت و خاص هستند. همه این کلیپ‌ها با الهام از پیام جشنواره تولید می‌شوند. علاوه بر اجرای یک گروه موسیقی ایرانی، اجرای برپاخند (استندآپ کمدی) نیز درون مراسم افتتاحیه داریم که فضای شادی را درون مراسم ایجاد می‌کند.

محمدزاده با اشاره به تقدیر از برگزیدگان اجلاس جهانی صدا درون مراسم افتتاحیه گفت: درون بخشی از مراسم افتتاحیه دبیر جهانی صدا صحبت خواهد کرد و گزارشی از مسیر اجلاس ششم ارائه می شود. فضای مناسبی ازبرای حضور مهمانان خارجی تدارک دیده‌ایم و امکان ترجمه قسمت‌های مختلف برنامه ازبرای آنها فراهم شده هست.

وی درمورد دلیل انتخاب تهران به عنوان محل برپایی جشنواره گفت: ما خیلی درمورد محل برگزاری جشنواره تأمل کردیم. هرچند این جشنواره درون دوره های قبل درون زیباکنار برگزار شده بود ولی به دلیل صرفه‌جویی درون خرج‌ها معاونت صدا تصمیم گرفت جشنواره چهاردهم درون تهران و ساختمان شهدای رادیو برگزار شود. تلاش ما بر این هست که برنامه‌ها رنگ و بوی رادیویی داشته باشد و با کمک جلوه‌های بصری این فضا را طراحی کرده‌ایم و امیدواریم آرامش خوبی ازبرای همه مهمانان فراهم و مراسم افتتاحیه با آخر کیفیت برگزار شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *