حامد عنقا:نمی‌توانید تصور کنید «بر سر دوراهی» یک و ماه و نیمه ساخته شده هست + کلیپ و تصویر- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سریالی ازبرای شبکه دو سیما آماده می‌شود که حامد کاراکتر اصلی آن درون جنوب شهر و همان محله‌های سه مسیر امین حضور و کوچه هیئت پیرعطا زندگی می‌کند. قرار هست از این خیابان‌ها به قصرهای مجلل برسد و خود زمینه‌ساز یک ملودرام عاشقانه همراه با اتفاقات اجتماعی به روز هست. «بر سر دو راهی» همزمان با شروع سال تازه هر شب ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود. حمید گودرزی، مهراوه شریفی نیا، میترا حجار، عنایت بخشی، بهنوش بختیاری، افسانه چهره آزاد، مجید مشیری، شهین تسلیمی، اسماعیل پوررضا، اکبر رحمتی، یلدا قشقایی، شیرین آقاکاشی، داود بنی‌اسد، محمد شهرابی، مجید علیزاده دیگر بازیگران مجموعه تلویزیونی «بر سر دوراهی» هستند.

حامد عنقا نویسنده و تهیه‌کننده «بر سر دو راهی» با اشاره به اینکه نمی‌توانید تصور کنید «بر سر دو راهی» یک ماه و نیمه ساخته شده هست به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، تأکید کرد: «بر سر دوراهی» فضا فضای با نشاط و خوبی هست، البته کمدی و طنز نیستیم. به چه دلیل که می‌دانیم این رسالت را دوستان دیگر ما همچون سعید آقاخانی درون شبکه یک انجام می‌دهند. ازبرای همین فکر کردیم یک کاری نشان دهیم که قصه را دنبال کنند، قصه پرفراز و فرود از محله‌های پایین شهر تا قصرهای بالاشهر را دربرمی‌گیرد. بسیار پرلوکیشن و پربازیگر هستیم هیچ‌کدام از شاخصه‌های آن با سریالی که یک ماه و نیم ازبرای عید نوروز آماده شود همخوانی ندارد.

وی درمورد آخرین وضعیت این مجموعه تلویزیونی نوروزی توضیح داد: تاکنون حدود ۸۰ درصد از تصویربرداری مجموعه تلویزیونی انجام شده و حدود ۸، ۹ قسمت از کار را ضبط کرده‌ایم. تولید این کار بسیار فشرده انجام شده و تا روزی که به پخش برسیم تقریبا ۴۵ روز وقت صرف ساخت مجموعه تلویزیونی کرده‌ایم. قسمت‌هایی از پلان‌های خارجی ما نیز هم اکنون تصویربرداری نشده‌اند و بارش‌های مقطعی باران، کار را دچار مشکل کرده هست.

عنقا افزود: زمانی که ما مجموعه تلویزیونی را کلید زدیم، اکثر بازیگران سرکار بودند و هماهنگی آنها با توجه به اصراری که ازبرای تولید یک مجموعه تلویزیونی پربازیگر و جذاب داشتیم، بسیار دشوار بود و هم اکنون هم مشکلات ما ازبرای هماهنگی بازیگران پابرجا هست. «بر سر دوراهی» یک مجموعه تلویزیونی پرلوکیشن و ساخت آن درون ۴۵ روز به راستی دشوار هست. اصراری که من و بهرنگ توفیقی ازبرای کیفیت کار به لحاظ گیم‌ها و تولید درست داریم نیز بر سختی کار افزوده و زمانی به پخش نوروزی برسیم این کار حاصل تلاش یک ماه و نیمه عوامل با آفیش‌های بسیار طولانی هست که جا دارد تشکر جدی از تک تک اعضای گروه داشته باشم. به ویژه شما که به پشت صحنه مجموعه تلویزیونی آمده‌اید هیچ‌کدام حال خستگی درون میان عوامل ندیدند و درون این پروژه علی‌رغم همه مشکلات و مصائب، بزرگترین شانسی که آوردیم داشتن یک گروه همدل و رفیق هست که همگی ازبرای تولید کار خوب و باکیفیت همراهی می‌کنند.

نویسنده و تهیه‌کننده این مجموعه تلویزیونی با اشاره به توقف مقطعی «بر سر دو راهی»، گفت: متأسفانه درون عین حال مشکلات مالی نیز گریبان پروژه را گرفته و به خاطر همین مصائب، به ناچار چند روزی کار را متوقف کردیم. به این معنی درون همین وقت کم با همین مشکلاتی که داشتیم و دیرتر از همه پروژه‌های نوروزی به این معنی چیزی حدود دو ماه پس از پروژه «نون، خ» و ۲۰، ۲۵ روز پس از «زوج یا فرد» کارمان را شروع کردیم، این تعطیلی‌های ناخواسته به خاطر دلایل اقتصادی نیز آزاردهنده بود. از آنجایی که وقت پخش نیز معلوم و قطعی هست هیچ‌وقت نمی‌شود این توقف‌ها را جبران کرد و تنها فشار مضاعفی به گروه وارد می‌شود. گرچه شبکه ازبرای یاری ما تلاش می‌کند ولی همچنان مشکلات به قوت خود باقی هستند.

وی درون جواب به اینکه به چه دلیل از گروه دومی ازبرای سرعت بخشیدن به تولید مجموعه تلویزیونی استفاده کردن نکردید، تصریح کرد: ما می‌خواستیم تیم دومی را همزمان ازبرای تسریع کار، فعال کنیم ولی از آنجایی که خیلی دیر مجموعه تلویزیونی کلید خورد و فیلمنامه نیز آماده نبود، نمی‌توانستیم از گروه دوم بهره ببریم. همچنین این موضوع دلایل مالی و اقتصادی هم داشت و از سوی دیگر محوری بودن حمید گودرزی درون این مجموعه تلویزیونی به عنوان بازیگر، امکان کار همزمان دو گروه را ناممکن می‌کرد. این مسائل، رساندن به موقع مجموعه تلویزیونی به آنتن را بسیار دشوار کرده هست. امیدوارم با بهبود شرایط بتوانیم مشکلات را از پیش رو برداشته و سربلند باشیم و بچه ها شب عید نتیجه ۴۵ روز کار بی وقفه، شبانه‌روزی و خالصانه خود را ببینند.

وی درون جواب به این سوال که تلویزیون درون مواجهه با کارهای عاشقانه باید چه رویکردهایی را داشته باشد، گفت:  من فکر می‌کنم امروز جامعه ما هر سختی که به لحاظ اقتصادی عمر می‌گذراند عشق می‌تواند یک نشاطی را ایجاد کند. قصد از عشق همان عاشقانه‌ای هست که سبب سبکی می‌شود، به چه دلیل که به واقع ملودرام باید دل آدم‌ها را بلرزاند. درون این کار عاشقانه‌ای را روایت می‌کنیم که یک موقعیت‌هایی دلتان را بلرزاند. فکر می‌کنم نسل طلایی و دوره طلایی مجموعه تلویزیونی‌های ایرانی را ببینید درون بستر قصه عشق همه حرف می‌زدند. مجموعه تلویزیونی «شب دهم»، «میوه ممنوعه»، «صاحبدلان» و «تنهایی لیلا» مورد توجه قرار گرفت مردم امروز یک مقداری احتیاج به این چیزها دارند. عشق فراز و فرود، غم و حسرت و گریه و خنده دارد من فکر می‌کنم درون مجموعه تلویزیونی‌سازی خیلی محافظه کار شدیم. بخشی از محافظه‌کاری به نشناختن جامعه برمی‌گردد. درون اتاق دربسته نشستن و درمورد جامعه صحبت کردن مثل خیلی از شبه روشنفکرهای ما سال‌ها این کار را کردند چیزهایی می‌گویند درون کف جامعه و میان این مردم نمی‌بینیم و بعضی از خودشان سوال می‌کنند این داده‌ها چگونه پردازش شده و تبدیل به نظریه شده هست؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *