حساب شبکه‌های پرس‌تی‌وی و هیسپان‌تی‌وی غیرفعال شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم،‌ درون پی کار گوگل ازبرای مسدود کردن دسترسی شبکه‌های پرس‌تی‌وی و هیسپان‌تی‌وی، حساب‌های کاربری قسمت «برنامه های پرس تی وی»، برنامه «ایران» و قسمت «مستند» این شبکه و حتی حساب‌های gmail   تحریریه خبر پرس‌تی‌وی نیز از دسترس خارج و مسدود شدند. این کار بنابر ادعای گوگل، درون پی «نقض سیاست‌های» این شرکت صورت گرفته هست. درون پیام منتشر شده از سوی گوگل آمده: «اکانت گوگل شما به دلیل نقض سیاست‌های گوگل غیرفعال شده و قابل بازیابی نیست.»

درون حال حاضر، امکان مشاهده کانال یوتیوب ازبرای عموم وجود دارد ولی ادمین‌ها اجازه منتشر شدن هیچ‌شکل محتوایی را بر روی آن ندارند. کانال نخست پرس‌تی‌وی درون یوتیوب، درون ماه دسامبر سال ۲۰۰۹ مسیر اندازی و درون سپتامبر سال ۲۰۱۳ بسته شد. پس از آن، کانال جدیدی ازبرای این شبکه ایجاد شد که تقریباً دو ماه پس مسدود شد.

درون پی بسته شدن این اکانت، سومین کانال یوتیوب پرس تی وی نیز ایجاد شد که پنج ماه پس از مسیر اندازی غیرفعال شد. کانال چهارم پرس تی وی درون یوتیوب نیز با حدود بیش از ۲۷۰ هزار مشترک فعال، مشغول به فعالیت بود که به تازگی و بدون هشدار قبلی و درون پی ادعایی مبنی بر نقض سیاست‌های گوگل، بسته شد.

حبیب عبدالحسین، مدیر وب سایت و رسانه‌های اجتماعی پرس‌تی‌وی درون خصوص بسته شدن حساب کاربری گوگل پرس تی وی گفت: علاوه بر بسته شدن این حساب بدون هشدار قبلی، حساب کاربری تعدادی از اشخاص و کارشناسانی نیز که با پرس‌تی‌وی درون ارتباط بودند، بسته شده هست.

وی با اشاره به استقبال فوق‌العاده از تولیدات و اخبار پرس‌تی‌وی درون رسانه‌های اجتماعی گفت: اعمال محدودیت‌ها بر وب سایت و رسانه‌های اجتماعی پرس‌تی‌وی درون پی وقایع گذشته افزایش یافته به شکل‌ای که گوگل به همراه فیسبوک و توئیتر عملاً جلوی منتشر شدن محتوای تولیدی پرس‌تی‌وی را می‌گیرند.

مدیر وب سایت و رسانه‌های اجتماعی پرس تی وی تاکید کرد: پرس‌تی‌وی هیچکدام از قوانین وسیاست‌های گوگل را نقض نکرده و حرکت این شرکت آمریکایی با اغراض سیاسی و با هدف افزایش فشار بر جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته هست.

عبدالحسین گفت: نکته قابل توجه این هست که گوگل ادعا دارد که حساب پرس تی وی به دلیل نقض قوانین این شرکت بسته شده؛ ولی درصورتیکه به کانال یوتیوب پرس تی وی مراجعه کنید، می‌بینید که همه ۶۴ هزار ویدئوی قبلی ما وجود دارد و این سوال پیش می‌آید که درصورتیکه ما به عنوان ناقض قوانین عمل کرده‌ایم، به چه دلیل هیچ ویدئویی حذف نشده و به چه دلیل هشداری داده نشده هست. همانصورت که می‌دانید درون کانال یوتیوب ازبرای بخشی به نام کامیونیتی وجود دارد که به مخاطبان این امکان را می‌دهد که به بحث و مصاحبه بپردازند.

وی افزود: این قسمت کانال یوتیوب پرس‌تی‌وی که از سال گذشته فعالیت خود را شروع کرد با استقبال گرم مخاطبان روبرو شد به شکل‌ای که این اواخر هر پست ساده ما صدها کامنت و لایک می‌گرفت. نکته جالب توجه اینجاست که تمام کامنت‌ها و نظرهای مخاطبان درون قسمت کامیونیتی که درون واقع، فضایی ازبرای گفتن حرف‌های متفاوت بود، از سمت گوگل حذف شده هست چون ظاهراً این حرف‌ها به مذاق مدعیان دموکراسی و آزادی بیان خوش نیامده‌اند. این موضوع نشان دهنده آن هست که کسانی که ادعای آزادی بیان دارند، با بهانه‌های ساده و ابتدایی با صداهای متفاوت و مخالف خود رفتار حذفی می‌کنند.

مدیر وب سایت و رسانه‌های اجتماعی پرس تی وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که خطاب به مسئولان برون مرزی گفته بودند: «شما درون خط مقدم جنگ رسانه‌ای هستید» اضافه کرد: اتفاقات گذشته موید نکات مطرح شده از سوی ایشان هست و این حذف حساب کاربری توسط گوگل را باید نشان دهنده تأثیرگذاری پرس تی وی درون فضای مجازی دانست.

عبدالحسین این کار گوگل را نشانه انفعال و ضعف منطق این شرکت درون مواجهه با پرس‌تی‌وی و سایر رسانه‌های تأثیرگذار برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و تاکید کرد: رسانه‌های ایرانی با عزمی جزم تر از گذشته رسالت خود مبنی بر انعکاس صدای حق و «صدای بی صدایان» را ادامه خواهند داد.

وی افزود: سرمایه اصلی پرس‌تی‌وی، مخاطبان حق طلبی هستند که علی رغم تمام محدودیت‌ها این شبکه را درون فضای مجازی دنبال می‌کنند و قطعاً این کار گذشته گوگل هیچ تأثیری بر اراده آن‌ها ازبرای شنیدن صدای واقعیت نخواهد گذاشت.

درون پی بسته شدن کانال یوتیوب پرس‌تی‌وی، کارشناسان گوگل مدعی شدند که درون موردهای فوری و ضروری، هیچ شکل هشدار قبلی را منتشر نمی‌کنند. با این حال، هم اکنون هیچ توضیحی درون خصوص این مورد ضروری که غیرفعال شدن اکانت‌ها را درون پی داشته، ارائه نشده هست.

درون شهریورماه سال گذشته نیز فیس‌بوک، توئیتر و گوگل درون اقدامی هماهنگ‌شده و ازبرای جلوگیری از منتشر شدن حقایق و واقعیت‌هایی که دولت آمریکا و متحدانش علاقه‌ای به منتشر شدن آن ندارند، کار به مسدودسازی حساب‌های کاربری شبکه‌های پرس‌تی‌وی و هیسپان‌تی‌وی و بعضی حساب‌های دیگر همچون شبکه العالم و … بر روی پلتفرم‌های خود کردند.

همچنین گوگل، اجاره دسترسی پرس تی وی به سرویس News را نیز غیرفعال کرده هست.

این کار گوگل احتمالاً درون راستای اقدامات دولت آمریکا ازبرای اعمال فشار بیشتر بر ایران و کمپین فشار همه‌جانبه علیه این کشور هست که رسانه‌های ایرانی را نیز مورد هدف قرار داده هست.

از سوی دیگر، درون ماه ژانویه مرضیه هاشمی خبرنگار و مستندساز این شبکه نیز توسط پلیس آمریکا درون فرودگاه میان‌المللی سنت لوئیس امبرت ایالت میسوری بازداشت شده بود. این روزنامه‌نگار مسلمان ۵۹ ساله، چندین روز و بدون هیچ‌شکل اتهامی درون زندان‌های آمریکا نگهداری شد که درون آخر، درون روز ۲۳ ژانویه و پس از تحمل ۱۱ روز بازداشت آزاد شد.

دادگاه فدرال آمریکا نتوانست هاشمی را که به عنوان شاهد مطلع بازداشت شده بود، به هیچ جرمی متهم کند. بازداشت مرضیه هاشمی نیز موجی از محکومیت‌ها را علیه آمریکا درون پی داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *