حکمت معنوی وصایای شهدا|حفظ اسلام منوط به حفظ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هست- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا, روزگاری رهبر کبیر انقلاب اسلامی(ره) درون مورد وصیت نامه شهدا می‌فرمود: «این وصیت‌نامه‌‏هایى که این عزیزان می‌نویسند مطالعه کنید. ۵۰ سال عبادت کردید، و خدا قبول کند، یک روز هم یکى از این وصیت‌نامه‏ ها را بگیرید و مطالعه کنید و تفکر کنید.» چند سال پیش بود که رهبر معظم انقلاب هم درون یکی از دیدارهای رسمی‌شان به خواندن وصایای شهدا توصیه داشتند.

ایشان درون این زمینه فرمودند: «این وصیت‌نامه‌هایی که امام می‌فرمودند بخوانید، من به این توصیه‌ ایشان خیلی عمل کرده‌ام. هرچه از وصیت‌نامه‌های همین بچه‌ها به دستم رسیده – یک فتوکپی، یک جزوه – غالباً من اینها را خوانده‌ام؛ چیزهای عجیبی هست. ماها واقعاً از این وصیت‌نامه‌ها درس می‌گیریم. این‌جا معلوم می‌شود که درس و علم و علم الهی، بیش از آنچه که به ظواهر و قالب‌های رسمی وابسته باشد، به «حکمت معنوی» – که ناشی از  نورانیت الهی هست – وابسته هست. آن جوان خطش هم بزور خوانده می‌شود، ولی هر کلمه‌اش ازبرای من و امثال من، یک درس راهگشاست و من خودم خیلی استفاده کردن کرده‌ام…زمانی معنویت هست، دلها مجذوب آن می‌شود. زمانی دل‌ها مجذوب شد، نیروها درون پی دل‌ها و اراده‌ها حرکت می‌کند. زمانی این‌طور شد، بزرگ‌ترین قدرت‌ها نمی‌توانند یک ملت را شکست بدهند. برادران! این واقعیت درون ایران اتفاق افتاد؛ بزرگ‌ترین قدرت‌های دنیا نتوانستند ایران را شکست بدهند.» اعجازهای نهفته درون کلام این مردان خدا گنجینه‌ای از حکمت آن‌هاست که میدان جهاد درون مسیر خدا به آن دست یافتند. مرور خطوط این وصایا ضروری هست.

شهید جواد غفارزاده متولد۴۳/۱۱/۲۰ بود که بیست و هفت بهمن ۶۴ درون سن ۲۱ سالگی درون جریان عملیات والفجر ۸ به درجه رفیع شهادت نائل شد. درون ادامه وصیت‌نامه این شهید والامقام را می‌خوانید:

«درود بر خاتم پیامبران الهی حضرت محمد مصطفی (ص) که ازبرای رحمت به عالمیان فرستاده شد. سلام بر ائمه معصومین بالاخص آخرینشان حضرت قائم (عج) که زمین را پر از عدل خواهد نمود. درود بر امام امت خمینی بزرگ، آنکه امتی را رهبری کرده و بسوی خدا هدایت می‌کند. صلوات و سلام بر ارواح شهدای بزرگوار اسلام از صدر اسلام تا عصر حاضر. درود بر اسلامیان درون همه جهان و رزمندگانی که درون مسیر اسلام به جانفشانی و ایثار مشغولند و جان خود را با اخلاص با رضای خداوند متعال به معامله گذاشته‌اند.

و همچنین با سلام و درود بر محضر مبارک خانواده و دوستان گرامی‌ام، با عرض معذرت بسیار عرایض که لازم هست به عرض می‌رسانم مطالبی هست کوتاه شاید که تذکری واقع شود، ان شاءالله.

اولاً: اسلام عزیز با زحمات بسیار به دست ما رسیده هست، بهترین بندگان خدا درون این مسیر زحمت ها را متحمل گشته‌اند. تلاش کنیم درون حفظ آن کوشا باشیم و درون مسیر آن از هیچ مشکلی نهراسیم و مال و جان خود را فدای آن بنماییم. درون این برهه از وقت حفظ اسلام منوط هست به حفظ انقلاب اسلامی و حفظ نظام جمهوری اسلامی. پس درون رفع مشکلات آن کوشا و سهیم باشیم و موانع آن را که همان موانع اسلامند را از میان برداریم. قصد ما از اسلام، اسلام تشیع هست و مبنای تشیع، ولایت ائمه هست و قرآن کریم که باید با اعتصام بر این دو به خدا حرکت نمود.

شهادت نوعی از مرگ هست که نصیب هر کس نمی‌شود و آن فیض عظیمی هست که بیچارگانی مانند ما را راهی بدان نیست. از خانواده عزیز خود خواستارم درصورتیکه این توفیق بزرگ الهی نصیب ما شد خدا را شکر گذارند. همچنین از پدر و مادر و خواهران و برادرانم بسیار عذر و معذرت می‌خواهم و خواهان بخشش و عفو آن‌ها می‌باشم. از دوستان و آشنایان نیز که رابطه با بنده داشته‌اند حلالیت بسیار می‌طلبم. امیدوارم خداوند متعال همگی‌مان را درون جوار خود درون بهشت محشور نماید.

به حزب اللهی‌ها بگویید که خط امام که همان خط اسلام اصیل هست را حفظ کنند و درون این خط حرکت کنید و آنچه را که امام و اسلام بدان امر فرموده هست با جان و دل عمل نمایید.

به ضد انقلاب و آن‌ها که با امام دشمنی دارند بگویید که درصورتیکه همچنان درون این­ مسیر حرکت کنید روی سعادت را نخواهید دید و به ذلالت ابدی منتهی خواهید شد.

این بنده درون صورت شهادت یا مرگ رضایت به اینکه ضد انقلاب یا ضد امامی درون مجلس عزاداری شرکت نمایند ندارم، چون که عمل بدون ولایت از نظر ما هیچ شکل ارزشی ندارد. نزدیکترین افراد به ما مومن‌ترین‌ها و دورترین افراد کافرترین‌ها و منافق‌ترین‌ها هستند. خداوند ما را از تمام امراض و ناپاکی‌های قلبی و درونی شفای کامل عنایت فرماید و ما را درون جرگه دوستان خود قرار داده و درون قیامت با آنان محشور نماید.

درون مورد حق‌هایی که برگردن این بنده می‌باشد، آنچه که یادم می‌آید متذکر می‌شوم:

  1. به برادر ابراهیم بیات مقدار ۳۰۰۰ ریال بدهکار می‌باشم.
  2. درون مورد روزه کفاره دو روزه را بپردازید.
  3. درون مورد قضای نماز درصورتیکه امکان داشت دو سال و درصورتیکه نه یک سال برایم بجا بیاورند و بسیار متأسفم که نتوانستم آن ها را بجای آورم و آن بخاطر مشکلی بود که مانع شده بود.

خداوندا! ایمان کامل، یقین قلبی، عشق به شهادت را نصیبمان بگردان.

پروردگارا! ما را درون جرگه دوستان خاص خودت قرار ده.

بارالها ما را پاک کن و سپس درون جوار خویش به وسیله شهادت ما را قرار ده.

خدایا گناهان ما و پدر و مادرمان و دوستان و ذوی‌الحقوقان و مومنات را ببخش و بیامرز.

خدایا معرفت درون وجود خودت را نصیبمان بفرما.

پروردگارا! رزمندگان پرتوان اسلام را پیروز بفرما و آنان را سالم بدار.

دفعه خدایا! رهبر کبیر انقلاب اسلامی -امام امت – خمینی عظیم را تا انقلاب مهدی(عج)و حتی کنار مهدی (عج) محافظت بفرما.

بارالها! شهیدان ما را با شهدای صدر اسلام و با شهدای کربلای حسین (ع) محشور بفرما.

ربنا لاتزغ قلوبنا پس از هدیتنا و هب لنا من لدنک رحمه انک انت الوهاب…و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

جواد غفارزاده

«۶۴/۱/۲۶ به هنگام اعزام به منطقه

/انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *