خاموشی درون حضور رهبر انقلاب: سه میلیون نفر درون طرح ملی حفظ قرآن شرکت‌ کردند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، اساتید، قاریان و حافظان برترِ شرکت‌کننده درون سی و ششمین دوره‌ی مسابقات میان‌المللی قرآن کریم، صبح امروز (دوشنبه) با حضور درون محفل انس با قرآن درون حسینیه‌ی امام خمینی رحمه‌الله با رهبر انقلاب اسلامی ملاقات کردند.

حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه  درون حضور رهبر معظم انقلاب، گفت: این دوره از رقابت‌ها با شعار یک کتاب یک امت و با اهداف ایجاد فضا ازبرای انس مسلمانان کشورهای مختلف با قرآن‌کریم، زمینه‌سازی ازبرای تشکیل هویت واحد مسلمانان حول قرآن و ایجاد فضای وحدت‌قسمت با محور قرآن برگزار شد.

وی به حضور ۶۳۷ شرکت‌کننده درون این دوره از رقابت‌ها اشاره کرد و گفت: این تعداد شرکت‌کننده از ۸۴ کشور جهان درون مرحله مقدماتی مسابقات شرکت کردند و از این تعداد ۱۸۴ نفر از ۶۲ کشور ازبرای مرحله پس برگزیده شدند. همچنین درون این دوره از مسابقات ۶۷ داور شامل ۴۵ داور ایرانی و ۲۲ داور خارجی از ۱۴ کشور قضاوت کرده‌اند. درمجموع ۳۲۹ نفر از اهالی قرآن جهان اسلام میهمان جمهوری اسلامی ایران بودند.

خاموشی از حضور ۵۶ بانوی قرآنی جهان درون مسابقات امسال خبر داد و گفت: این افراد از ۳۳ کشور درون سومین دوره مسابقات میان‌المللی قرآن بانوان شرکت کردند، همچنین سومین دوره مسابقات میان‌المللی قرآن طلاب با حضور ۲۳۴ نفر ششمین دوره مسابقات میان‌المللی قرآن دانش‌آموزان باحضور ۱۰۶ نفر و چهارمین دوره مسابقات میان‌المللی قرآن روشندلان با حضور ۳۰ نفر برگزار شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه درخصوص همایش پژوهش‌های قرآنی گفت: این همایش با همت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد و ۷۰۰ مقاله ارسال شده از کشورهای مختلف به دبیرخانه مورد ارزیابی قرار گرفت و نهایتاً ۱۳ مقاله به عنوان مقالات برتر معرفی و تجلیل شدند.

خاموشی به اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم اشاره کرد و گفت: این طرح با همکاری سازمان صدا و سیما و وزارت آموزش و پرورش با محوریت حفظ جز سی قرآن کریم برگزار شد که سه میلیون نفر از آن استقبال کردند. همچنین درون موضوع ترجمه قرآن کریم با همکاری مؤسسه ترجمان و قرآن کریم به پنج زبان زنده دنیا ترجمه شده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *