«درصورتیکه عشق نبود» قیصر به نمایشگاه می‌رسد/ ترجمه سروده‌هایی از فروغ فرخزاد به انگلیسی- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نشر سخن درون سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران منتخبی از اشعار شاعران نامدار معاصر را عرضه می‌کند که از این جمله می‌توان به دفتر «درصورتیکه عشق نبود…» شامل منتخبی از هشت دفتر شعر زنده‌یاد قیصر امین‌پور اشاره کرد که ازبرای نخستین‌دفعه درون نمایشگاه امسال عرضه می‌شود.

از دیگر آثاری که درون این قالب به چاپ رسیده، می‌توان به «مرگ قو»، منتخبی از اشعار حمیدی شیرازی، «درون طلسم شعر» شامل گزیده‌ای از سروده‌های نادر نادرپور، «وفا به عهد» منتخبی از سروده‌های ابوالقاسم لاهوتی و «راهی و آهی» شامل گزیده‌ای از سروده‌های هوشنگ ابتهاج اشاره کرد.

همچنین قرار هست بعضی از مجموعه‌های شعر معاصر نیز به صورت دوزبانه عرضه شود که از این جمله می‌توان به گزیده‌ای از اشعار عباس کیارستمی با عنوان «گرگی درون کمین» اشاره کرد که به کوشش کریم امامی و مایکل بی‌برد ترجمه شده هست. همچنین «درون غروبی ابدی» نیز که شامل گزیده‌ای از اشعار فروغ فرخزاد هست به کوشش سارا خلیلی درون آستانه چاپ قرار دارد.

 

سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران از روز چهارم اردیبهشت‌ماه به مدت وقت ۱۰ روز میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی درون مصلی امام خمینی(ره) هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *