زیاده‌‌خواهی‌ها زیر سایه “قانون مورفی”؛ تضاد آشکار شعارها با رفتارهای یک مدعی- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، چند روزی هست که یک خبر درون فضای مجازی دست به دست می‌شود و انتقادات بسیاری را به‌همراه داشته هست. حتی شب گذشته تلویزیون هم نسبت به این اتفاق، واکنش نشان داد. قضیه از جایی شروع می‌شود که رامبد جوان ازبرای اکران کلیپ سینمایی «قانون مورفی» به کانادا مسافرت می‌کند. ولی همراهی همسرش «نگار جواهریان» یک علامت سؤالی را ازبرای جامعه ایجاد کرده؛ آیا قرار هست فرزند این کارگردان، بازیگر و مجری تلویزیون همچون بعضی سلبریتی‌های دیگر درون کشوری غیر از ایران به دنیا بیاید یا بنابر تکیه‌کلام همیشگی‌اش درون «خندوانه» که می‌گفت: “بریم بیایم”؛ درون چند روز آینده به کشور بازمی‌گردد، این علامت سؤالی هست که درون رابطه با مجری برنامه «خندوانه» هم اکنون بدون جواب مانده هست! به چه دلیل که وی هم اکنون واکنشی نسبت به این هجمه‌ها نشان نداده و با همه نقل‌قول‌ها و گمانه‌زنی‌هایی که انجام می‌شود امکان دارد فرزند وی درون کانادا به دنیا بیاید و شاید به ایران برگردد و این اتفاق درون کشور خودش بیفتد، باید منتظر بمانیم و ببینیم چه اتفاقی رقم می‌خورد.

ولی حسابِ رامبد جوان با دیگر سلبریتی‌ها متفاوت هست، به چه دلیل که علی‌رغم محبوبیت به‌عنوان بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون پلاتوهای میهنی‌اش از یاد مردم نمی‌رود، مخصوصاً درون «خندوانه» که همیشه با ترانه‌ها، پلاتوها و گفتمان‌هایش، تعصب ملی و ایرانی‌اش را فریاد می‌کرد، حتی درون برهه‌ای حمایت از کالای ایرانی را درون دستور کار قرار داد ولی پوشش‌های مارک‌دار رامبد یک تناقضی میان رفتار و گفتار وی ایجاد کرد و سبب شد با انتقادهایی همراه شود. پس از این هجمه‌ها، مجری برنامه «خندوانه» از مردم عذرخواهی کرد. ولی این تعارض رفتار و گفتار دوباره تکرار شده و بسیاری توقع‌ عمومی‌شان این هست که ستاره‌هایشان باید به حرف‌ها و شعارهایشان پایبند باشند.

هجمه‌ها و انتقادات درون صفحه شخصی رامبد جوان ادامه دارد و این مجری، بازیگر و کارگردان به‌همراه همسرش ــ نگار جواهریان ــ درون کانادا به‌سر می‌برد و گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای هم می‌گوید که جواهریان بی‌شک اجازه دو پرواز با این طول مدت وقت ازبرای بازگشت را نخواهد داشت. مخاطبان بر این عقیده‌‌اند وی درون همان کشور فارغ می شود و اصل مسافرت نه ازبرای اکران «قانون مورفی» بلکه ازبرای تولد فرزندشان درون کانادا هست. ولی تا امروز این‌ مطالب و گمانه‌زنی‌ها، پیش‌فرض‌های رسانه‌ای محسوب می‌شود. هم اکنون رامبد جوان و همسرش هیچ واکنشی به این انتقادات نشان ندادند و البته اقدامی هم درون این راستا انجام دادیم به پاسخی نرسیدیم.

فعالان رسانه‌ای نوشتند که حق هرکسی هست بتواند جای تولد فرزندش را انتخاب کند ولی هرکسی به‌غیر از رامبد جوان! چون وی علاوه بر معروفیت، اعتقادات مطرح‌شده‌اش درون تلویزیون یک علامت سؤال بزرگ ازبرای مردم ایجاد کرده هست. مخاطب درون مقاطع بسیاری شاهد شعارهای بسیاری از وی بوده که درمورد عشق به میهن و دوست داشتن وطن مطرح کرده و الان این رفتار با آن گفتار تعارض دارد و از مقبولیت مردمی وی کم می‌کند. جامعه، مردم و رسانه‌ها این سؤال را از رامبد جوان دارند که؛ چگونه می‌شود یک نفر همیشه درون برنامه‌هایش از عشق به میهن و کنار هم بودن و حمیت ملی صحبت می‌کند ولی کشور خود را ازبرای به دنیا آوردن فرزندش لایق نداند و به‌دنبال تابعیت کشور دیگر باشد، آن هم با خرج‌های بالایی که تا ۵۰۰ میلیون تومان ازبرای چنین کارهایی تخمین زده‌‌اند؟ البته ذکر این نکته ضروری هست که خرج‌های بیمارستانی بدون بیمه درون این شهر بالاست و درون صورتی که به هر دلیلی اقامت بیش از حد معمول لازم باشد.

به‌نظر می‌رسد تلویزیون با دیدن این اتفاقات و رفتارهای متناقض از سوی سلبریتی‌ها حضورشان را درون قاب “جعبه جادو” کمرنگ کند، به چه دلیل که این قشر به‌واسطه آنتن توانسته‌اند به این اندازه مقبولیت دست پیدا کنند. این محبوبیت و معروفیت علاوه بر ثروت، قدرت رسانه‌ای هم به‌وجود می‌آورد. یادم می‌آید چندی پیش بود که سام درخشانی درون برنامه تلویزیونی درمورد به دنیا آمدن فرزندش درون کانادا گفت: “من به فرزندم لطف کردم و به وی هدیه دادم و آینده‌اش تضمین شود”.

البته بازیگران دیگری همچون “فریبا نادری” ماه‌های آخر بارداری را درون کانادا سپری کرد تا دخترش را درون این کشور به دنیا بیاورد. “روناک یونسی” دومین فرزند خود را درون کانادا به دنیا آورد و البته مدت وقت زیادی هست که بیشتر درون خارج از کشور زندگی می‌کند. “محسن تنابنده”، “شیلا خداداد”، “مهناز افشار” و بسیاری دیگر ترجیح دادند درون کشوری غیر از ایران فرزند خودشان را به دنیا بیاورند. الان سؤال این هست؛ به چه دلیل رامبد جوان و عمده سلبریتی‌ها که همیشه فریاد مطالبه‌گری از وضعیت معیشتی مردم را سر می‌دهند خودشان واقف به همگامی با ملت ایران نیستند، این شوآف‌های رسانه‌ای سلبریتی‌ها چه سرمنزلی را دنبال می‌کند؟

انتهای پیام/*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *