سرلشکر باقری: رونمایی شهر تولید موشک نشان داد که ادعای دشمنان درمورد دانستن همه چیز ایران غلط هست- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عصر امروز یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷ درون حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای نظام درون موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس درون جمع خبرنگاران درون سخنانی گفت که درون این نمایشگاه بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح و قسمت کشوری درون معرض دید عموم مردم گذشته شده هست.

وی ادامه داد: این نمایشگاه نشان می‌دهد درون قسمت علمی، فناوری، دفاعی، پزشکی و علوم انسانی کارهای بزرگی انجام شده که قسمت اندکی از آنها به‌نمایش مردم درون آمده و شاخص‌ها و سنجه‌هایی که درون پس از پیروزی انقلاب و طی ۴۰ سال گذشته با وجود تحریم و فشارهای اقتصادی سیاسی و روانی و فرهنگی به دست آمده قابل قیاس با وضعیت پیش از انقلاب نیست.

سرلشکر باقری اظهار کرد: مکانی که اکنون درون آن قرار داریم و دستاوردهای سازمان انرژی اتمی که به‌دست دانشمندان جوان این سازمان به دست آمده نشان می‌دهد که جوانان ما توانستند تمام مراحل استخراج اورانیوم از معادن ایران و تبدیل آن به میله‌های سوخت هسته‌ای به‌کارگیری و بهره‌برداری درون اتمی بوشهر به‌نمایش درآمده هست.

وی افزود: درون این نمایشگاه ۴۵ سازمان دولتی و دانشگاهی درون ۱۲۰ غرفه ۱۰۰۰ دستاورد بومی و صددرصد ایرانی را درون معرض دید قرار داده‌اند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: ان‌شاءالله ملت بزرگ ایران درون ۲۲ بهمن نشان خواهند داد شاداب‌تر از گذشته درون راهپیمایی شرکت می‌کنند و نشان می‌دهند با وجود مشکلاتی که دشمنان ایجاد کردند و کاستی‌های داخلی درون مسائل انقلاب اسلامی و دفاع از نظام اسلامی کاملاً پای کار هستند و درون برابر ناملایمت‌ها ایستادگی می‌کنند و با وحدت و انسجام این مشکلات را پشت سر می‌گذارند.

سرلشکر باقری درمورد تلاش دشمنان ازبرای ایران‌هراسی با ابراز اینکه ایران‌هراسی‌ای که دشمنان تبلیغ می‌کنند بیشتر ازبرای بستن قراردادهای تسلیحاتی با کشورهای همسایه جمهوری اسلامی و غرب آسیا هست، گفت: جمهوری اسلامی ایران درون طول چهار دهه گذشته هیچ‌شکل چشم‌داشتی به خاک و منافع هیچ کشوری از جمله همسایگان نداشته هست و درون مقابل هر کدام از همسایگان که با مشکلی تجاوز خارجی و یا حملات و اقدامات تروریستی مواجه شده‌اند، درون صورتی که آن کشور علاقه داشته و دعوت کرده جمهوری اسلامی ایران به آن کشور ورود مستشاری و همکاری داشته و توانسته کمک کند تا آن کشور امنیت خود را مجدداً به دست بیاورد که عراق و سوریه نمونه آن هست.

وی اضافه کرد: تا هر زمانی که آنها بخواهند درون کشور آنها می‌مانیم و به کمک به آنها ادامه می‌دهیم و هر وقت که نخواهند آن کشورها را ترک می‌کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت که درون مقابل رویکردی که آمریکایی‌ها دارند با وجود اینکه مردم عراق و سوریه و حاکمیت قانونی علاقه‌ای به حضور آنها درون کشورشان ندارند ولی آنها با خوی تجاوزگری درون آن کشورها باقی می‌مانند و جمهوری اسلامی ایران را متهم می‌کنند که جمهوری اسلامی منطقه را به‌هم زده هست و این مسئله یک موضوع حقوقی هست که ازبرای همه جهانیان آشکار هست.

سرلشکر باقری با اشاره به بعضی اقدامات ازبرای محدود کردن توان دفاعی کشور با یادآوری اینکه حکومت‌ها ازبرای دفاع از مردم و سرزمین و منافع ملی آن کشور تشکیل شده‌اند، اظهار کرد: هیچ کشوری درون جهان ازبرای دفاع از خود از کسی اجازه نمی‌گیرد. جمهوری اسلامی نیز مانند هر کشور دیگری سازمان و تجهیزات دفاعی دارد تا از خاک، آب، مردم و منافع خود دفاع کند و ازبرای این موضوع از هیچ کس اجازه نخواهیم گرفت.

رئیس کل نیروهای مسلح با عنوان این مطلب که اروپایی‌ها یک بدهی بزرگ به ملت ایران دارند، گفت: مقامات ما درون مذاکرات پنج به‌علاوه یک و با پذیرش برجام تعهداتی را به‌عهده گرفتند که درون این دو سه سال گذشته به همه تعهدات خود عمل کردند و این موضوع مورد تأیید همه دستگاه‌های جهانی و به‌ویژه آژانس میان‌المللی انرژی اتمی هست و درون مقابل پنج به‌علاوه یک، تعهد داشته که تمام محدودیت‌های بانکی و اقتصادی را از جمهوری اسلامی بردارد که این کار را نکرده هست.

وی ادامه داد: آمریکا نیز با بدعهدی از تعهد خارج شده و دیگران نیز کوتاهی و سستی کردند و به تعهدات خود عمل نکردند.

سرلشکر باقری تصریح کرد: توان دفاعی ما از جمله قدرت موشکی هیچ‌گاه قابل مذاکره و بحث با کسی نیست و این اروپایی‌ها هستند که باید با فعال کردن سازوکارهای مالی که قول آن را داده‌اند و حل کردن مشکلات مبادلات مالی جمهوری اسلامی قسمت اندکی از تعهدات خود نسبت به برجام را انجام دهند و این‌که بخواهند انتظار جدیدی را مطرح کنند همچنین مجالی وجود ندارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درمورد رونمایی از دستاوردهای موشکی و شهر موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: یک نکته ظریف درون رونمایی این رونمایی‌ها وجود داشت و آن این‌که حاکمان رژیم صهیونیستی و بعضی آمریکایی‌ها و دستگاه‌های جاسوسی دنیا مدعی هستند هر اتفاق درون ایران می‌افتند آنها مطلع هستند و می‌گویند می‌دانند که درون کجای ایران موشک تولید می‌شود و تعداد آنها چند عدد هست. یکی از موضوعاتی که آنها نمی‌دانستند درون این روزها و نمایش درآمد و ده‌ها برابر از این تجهیزات وجود دارد که آنها از آن اطلاعی ندارند و ادعای آنها درون خصوص دانستن همه چیز غلط هست.

وی عنوان کرد: ما با اتکا به توان داخلی کشور و بهره‌گیری از جوانان دانشمند و نخبه و با استفاده کردن از سرزمینی که خداوند همه منبع ها را درون اختیار ما قرار داده همه مشکلات کشور را این ملت می‌تواند حل کند و قسمت دفاع یکی از نمونه‌هایی هست که به ملت و همه جهان نشان می‌دهیم که هیچ مشکلی قابل غیر قابل حلی وجود ندارد.

سرلشکر باقری گفت: با قدری همت و همبستگی و تلاش جهادی می‌توان همه مشکلات را برطرف کرد و ان‌شاءالله همه مشکلات را یکی یکی حل خواهیم کرد.

رییس ستادکل نیروهای مسلح اظهار کرد: تحریم و فشاری که بر قسمت دفاع درون این ۴۰ سال هست درون هیچ بخشی دیگر وجود نداشته هست، ولی ما درون قسمت دفاع توانستیم بیش از ۸۰ درصد از تجهیزات مورد احتیاج را خود تولید کنیم و مابقی را درون سال‌های آتی تکمیل خواهیم کرد.

انتهای پیام/*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *