سفارتخانه انگلستان، جاسوس‌خانه دشمن هست- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

حجت‌الاسلام محمدهادی رحیمی صادق مدیر حوزه‌های علمیه استان تهران درون مصاحبه با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ضمن محکوم کردن برگزاری مراسم جشن تولد ملکه انگلیس درون جمهوری اسلامی ایران گفت: اقدامی که سفارت انگلستان بناست درون تهران با عنوان مراسم جشن تولد ملکه این کشور برگزار کند، بسیار وقیحانه هست، درون واقع این سفارت نیست، بلکه جاسوسخانه و محل توطئه استعمار انگلستان درون ایران هست.

 وی افزود: رژیم انگلستان درون طول تاریخ پیوسته منشأ اختلاف افکنی، تفرقه‌اندازی و ظلم و جنایت نه درون حق مردم ایران بلکه درون حق مردم منطقه بوده هست و این کار زشت آنان از هیچ جهت قابل توجیه نیست نه از جهت عرف میان‌الملل و نه از جهت فرهنگی اصیل ایرانی اسلامی.

مدیر حوزه‌های علمیه استان تهران خاطرنشان کرد: آنچه درون عرف میان‌الملل قابل قبول هست، این هست که ازبرای روزهای با اهمیت هر کشور مثل روزهای ملّی درون سفارتخانه‌های خودشان مراسمی با دعوت رسمی از مسئولان سیاسی و بعضاً فرهنگی برگزار می‌کنند، ولی اینکه سفارتی به خود اجازه دهد جمعیتی زیادی را دعوت کند آن هم درون شرایط حساس و خاصی که مردم کشورمان دارند تحمل می‌کنند، آن هم برگزاری جشنی درون جمهوری اسلامی ازبرای فردی که درون طول سال‌های متمادی درون جنایت‌های مختلف علیه کشورهای اسلامی نقش پررنگی داشته، آن هم نه با پول و دارایی خودشان بلکه به وسیلۀ اسپانسرهای داخلی کشورمان، اصلاً درون عرف میان‌الملل قابل پذیرش نیست.

حجت‌الاسلام رحیمی صادق اضافه کرد: از جهت فرهنگ غنی ایرانی نیز این رفتار و کار به شدت محکوم هست، مردم ایران درون طول تاریخ مردمی غیور و عزّت‌مند بودند، علاوه بر این، از نظر قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی که سیاست خارجۀ آن بر اساس عزت، حکمت و مصلحت پایه‌گذاری شده نیز محکوم هست.

وی تصریح کرد: تعجب از این هست که به چه دلیل مسئولان کشور نسبت به این قضیه واکنشی درون خور نشان نمی‌دهند؟ نباید به سفارتخانه کشوری اجازه داد اینچنین و با این شکل وقیحانه مجوز برگزاری چنین مراسمی صادر شود، آن هم درون فردای روزی که سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع (ع) به دست همین دولت به این معنی وهابیت خبیث هست.

مدیر حوزه‌های علمیه استان تهران گفت: توقع این هست که مسئولان درون این قضیه بر اساس عزّت، حکمت و مصلحت و با پشتوانه ملت بزرگ، غیور و مسلمان ایران و جوانان عزیز ورود محکمی به این مسأله داشته باشند، مجلس و نمایندگان آن و سفارت خارجه نیز پا درون میدان بگذارند و موضع گیری کنند.

حجت‌الاسلام رحیمی صادق افزود: حوزه و روحانیت که همواره خود را درون کنار مردم و دلسوز و صدای رسای مردم می‌داند با تمام وجود این کار را محکوم می‌کند، فعلاً به همین اندازه به آنان اخطار و تذکر دادیم ولی درصورتیکه مسئولان اقدامی درخور و مناسب نشان ندهند، حوزه‌های علمیه کشور تصمیمات دیگری خواهیم گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *