شهید گمنام ۲۰ ساله زینت قسمت ششمین یادواره شهید شاطری +عکس ها- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم ششمین سالگرد شهادت سردار حسن شاطری شب گذشته چهارشنبه ۲۴ بهمن ۹۷ با حضور خانواده شهدای مدافع حرم ایرانی و لشکر فاطمیون و جمع کثیری از مردم درون مرکز همایش‌های میان المللی شهید آوینی فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

 

سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران، سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، سردار احمدرضا رادان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا و جمعی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت از شخصیت‌های حاضر درون این مراسم بودند.

درون ابتدای این مراسم سردار منصور احمدلو از فرماندهان دوران دفاع مقدس درون سخنانی درمورد شهید شاطری گفت که شهید شاطری ادبیاتش، ادبیات وفاق بود و وی ما را امروز جمع کرده هست. از منظر شهید شاطری یک بعلاوه یک یک می شد به این معنی وحدت و باهم یکی شدن و رمز موفقیت وی همین وحدت بود.

سردار فلاح زاده از فرماندهان جبهه مقاومت نیز پشت تریبون حاضر شد و درون سخنانی درمورد شهید شاطری گفت که شهید شاطری از دوران نوجوانی درون کردستان و غرب کشور حاضر شد و هرجای غرب قدم بگذارید حضور شهید شاطری را آنجا می‌بینید.

وی ادامه داد و گفت که پس از دفاع  مقدس دفتر دیگری درون زندگی شهید شاطری باز شد و آن  سازندگی درون کشور بود. وی درون عرصه های مختلف درون استان های مختلف کشور به جهاد سازندگی و محرومیت زدایی مشغول شد.

این فرمانده جبهه مقاوت بیان کرد: برگ سوم تاریخ پرافتخار این مرد آن زمانی هست که پا درون عرصه حضور درون لبنان و مقابل اسرائیل می‌گذارد…مردم لبنان از ما ایرانیان شهید شاطری را گاهی بهتر از ما می شناسد و هر نقطه و منطقه از لبنان خاطره جاویدان شهید شاطری ثبت و ضبط هست.

سردار فلاح زاده به بحث ظهور تروریست‌های تکفیری درون عراق و سوریه اشاره کرد و گفت: با ظهور گروه های تکفیری و به آتش  کشیده منطقه، آنها  مقصد بعدیشان ایران بود و به گفته سید حسن نظرالله  آمده بودن مکتب شیعه را نابود و ذبح کنند. شهید شاطری به همراه شهید همدانی و مجاهدان فداکار با رشادت و جان‌فشانی مانع از این کار و رسیدن تروریست‌های تکفیری  اربابانشان به این هدف شدند.

درون ادامه مراسم حنانه کریمی دختر شهید مدافع حرم مرتضی کریمی و زهرا کریمی دختر شهید مدافع حرم لشکر فاطمیون ذاکرحسین کریمی دل‌نوشته‌هایی را خطاب به پدرشان قرائت کردند. پس از اتمام این قسمت از برنامه سردار حسن‌زاده مسافرت زیارتی سوریه و مشهد به همراه چفیه امام‌خامنه‌ای را به آنها هدیه کرد.

روایت‌گری حسین یکتا، اجرای گروه نسیم قدر و گروه همخوانی سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه تهران بزرگ و مداحی سید مجید بنی فاطمه از دیگر قسمت‌های مراسم یادواره شهید شاطری بود.

زینب قسمت این مراسم حضور پیکر مطهر شهید گمنام تازه تفحص شده بود که فضای یادواره را عطرآگین کرد. این شهید گمنام ۲۰ ساله بود که درون عملیات رمضان درون شرق بصره به شهادت رسید.

درون ادامه می‌توانید گفته تصویری این مراسم را ببینید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *