شیخ حسین انصاریان درون مصاحبه با تسنیم: سال‌ها ازبرای آیت‌الله بهجت منبر رفتم- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاریان استاد حوزه، مفسر و مترجم قرآن کریم درون گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا به مناسبت سالروز رحلت مرحوم آیت‌الله بهجت (ره) گفت: بنده با مرحوم آقای بهجت درون ارتباط بودم و حتی دو سه سال هم برایشان منبر می‌رفتم، خودشان هم از اول تا آخر منبر می‌نشستند و گوش می‌دادند و اینطور نبود که بلند شوند و بروند، حتی پس از آخر مراسم هم با بنده صحبت‌ و نکات با ارزشی بیان می‌کردند.

وی افزود: ایشان ۹۰ سال عمر شریفشان را درون چند قسمت خوب خرج کرد، یکی درون قسمت تحصیل آن هم درون نجف و درون کنار اساتید بزرگ، یکی درون قسمت انتقال علوم کسب شده به شاگردانش، یکی هم پرورش دینی و خدایی‌مسلک شاگردانش، وی این کار را خوب انجام داد.

این استاد اخلاق خاطرنشان کرد: وی تنها معلمی نبود که تنها علم را انتقال دهد، بلکه وی معلمی بود که علاوه بر این، ارزش‌های تربیتی را هم انتقال می‌داد. غیر از اینکه ما به وی معلم بگوییم می‌توانیم به آیت‌الله العظمی بهجت، مربّی فوق‌العاده‌ای بگوییم.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان اضافه کرد: درون جامعه گفته می‌شود آموزش و پرورش، آموزش ما قوی هست ولی پرورش‌‌مان ضعیف هست، مرحوم آقای بهجت هم آموزش‌ و هم پرورش‌شان قوی بود.

وی تصریح کرد: آیت‌الله بهجت هر روز اتصال شدیدی به حضرت سیدالشهداء (ع) داشت، طوری که زیارت عاشورای ایشان با صد سلام و صد لعن ترک نمی‌شد، وی به شدت به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) وابسته بود، از عبادت خسته نمی‌شد و درون نمازهای واجب گریه مهلتش نمی‌داد.

این استاد اخلاق گفت: جای اینگونه افراد دارد درون جامعه خالی می‌شود، درصورتیکه نمونه ایشان هم داشته باشیم خیلی اندک هست و باید دعا کرد که حوزه‌های علمیه توان به خرج بدهند تا افرادی امثال آقایان بروجردی، خمینی، بهجت، علامه حلّی و شیخ انصاری را تربیت کنند.

کلیپ این مصاحبه را درون ادامه ببینید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *