علی نصیریان درون مصاحبه با تسنیم: مردم مجموعه تلویزیونی سرهم بندی‌شده را دوست ندارند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مجموعه تلویزیونی «برادرجان» این شب‌ها با گیم علی نصیریان روی آنتن می‌رود و ایفای نقش این بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون مورد توجه بسیاری از هنرمندان هم قرار گرفته هست. به شکل‌ای که درون صفحات مجازی خود به ستایش این بازیگر و نقش‌آفرینی‌هایش می‌پردازند. وی پیش از این هم درون ماه مبارک رمضان، عیار هنرمندی‌‎اش را درون «میوه ممنوعه» به رخ مخاطب کشیده بود. نصیریان این دفعه با کاراکتر یک حجره‌دار به نام «کریم بوستان» ظاهر شده و با اینکه یکی از نقش‌های اصلی قصه هست گیم وی بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفته هست.

معمولاً علی نصیریان نگذاشته و نمی‌گذارد کاراکترهایی که ایفا می‌کند تکرار نشود و هیچ‌وقت به حاشیه نرود. نقش کریم بوستان هم از این قاعده مستثنی نیست. محور مجموعه تلویزیونی «چاوش»- حسام قصد هست ولی وی هنرمندانه به میدان آمده و مخاطب را هم با خودش همراه کرده هست. یکی از اتفاقاتی که دراین مجموعه تلویزیونی افتاده و مطرح شد نصیریان درون جریان ساخت مجموعه تلویزیونی «برادرجان» راهی بیمارستان شد. وی درون این باره گفت: «درون جریان کار، قدری فشار و هیجان وارد شد و البته احساس ناراحتی قلب هم داشتم و به بیمارستان رفتم. خوشبختانه مشکلی نبود و بحمدالله الان هم کماکان مشغول تصویربرداری هستیم.

علی نصیریان درون نقش «کریم بوستان»- مجموعه تلویزیونی برادرجان

وی درون خصوص تمجیدهای مردم و هنرمندان از گیم درون نقش «کریم بوستان»- مجموعه تلویزیونی «برادرجان»، به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، تصریح کرد: من بسیار خوشبخت هستم که مردم با کارهای نمایشی درست و خوب ارتباط برقرار می‌کنند. آرزوی من خدمت کردم به این مردم قدرشناس و دوست‌داشتنی هست. مردم راضی باشند حتماً پیام‌ها و موضوعات مجموعه تلویزیونی‌ها را هم دریافت می‌کنند. من خودم را فرد ناچیزی درون قبال ملت ایران می‌دانم و تمام دغدغه‌ام خدمت به این مردم هست. از هنرمندان هم تشکر می‌کنم که درون پیام‌هایی به حضور بنده درون مجموعه تلویزیونی رمضانی تلویزیون اشاره کرده‌اند.   

نصیریان درون جواب به این سوال که به چه دلیل آن ماندگاری و اثرگذاری را مجموعه تلویزیونی‌های امروز تلویزیون ندارند، تأکید کرد: درصورتیکه وقت بگذارند و موضوع و ساختار مجموعه تلویزیونی، قصه و شخصیت‌ها سرجای خودشان باشند مردم می‌پسندند. ولی زمانی کارها آن روی باری به هرجهت را چه درون ایده‌پردازی و چه درون اجرا شاهد بودیم حتماً ازبرای مردم راضی‌کننده نیست. کار خوب زحمت دارد و خواهان دقت و تمرکز هست. زمانی سریالی سرهم بندی می‌شود به جایی نمی‌رسد؛ باید بهترین کارها را ازبرای مردم بسازیم. چون امکانات نمایشی چون نویسنده خلاق، کارگردان خوش‌فکر و بازیگران شایسته کم نداریم. اینجا باید دقت شود کار مجموعه تلویزیونی‌سازی به اهلش سپرده شود.

این بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون افزود: زمانی می‌گویم کار مجموعه تلویزیونی‌سازی به اهلش سپرده شود ازبرای این هست که کاربلدها و حرفه‌ای‌ها می‌دانند چگونه ازبرای ساخت یک مجموعه تلویزیونی باید سرمایه‌گذاری انجام داد و یک فرآیند درست و اصولی ازبرای تولید درنظر می‌گیرند. به چه دلیل باید مردم شبکه‌های بیرونی را ببینند و مخاطب آن نوع مجموعه تلویزیونی‌ها باشند؟ ازبرای اینکه ما خودمان کم می‌گذاریم. اوایل انقلاب یک دهه‌های فراموش‌نشدنی از ساخت مجموعه تلویزیونی داشتیم که مصادیق بارز آن شاید «هزاردستان» و «سربداران» باشد. چقدر این مجموعه تلویزیونی‌ها با دقت و ممارست ساخته می‌شدند و آنقدر مورد اقبال مخاطبین قرار می‌گرفتند. ولی الان بیشتر کار کمّی می‌کنیم تا کیفی!

نصیریان با اشاره به اینکه باید ازبرای تولید مجموعه تلویزیونی وقت گذاشته شود و بیش از هرچیز به کیفیت اهمیت بدهیم، خاطرنشان کرد: امروز مجموعه تلویزیونی‌ها درون حین پخش هم تصویربرداری می‌شوند و این خودش یک فشار و اضطرابی ایجاد می‌کند. شاید به ضرر کیفیت تمام شود؛ چون باید قسمت‌ موردنظر به پخش برسد. واقعاً همه عوامل با فشردگی کار می‌کنند و زحمت می‌کشند تا یک کار خوب و موردپسند به آنتن برسد ولی به چه دلیل باید چنین فشارهایی باشد؟ باید ازبرای ساخت مجموعه تلویزیونی تلویزیونی وقت کافی گذاشته شود، چون وقت مردم هم اهمیت دارد. مخاطبین ما پذیرای محتوا و پیام‌های تازه و کاربردی هستند. انتظار دارم تلویزیون به جای اینکه کمیّت را به کیفیت ترجیح دهد، کمتر کار کند و بیشتر بر روی ارتقاء کیفیت مجموعه تلویزیونی‌سازی متمرکز شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *