غرفه‌ها ۳۰ فروردین تحویل ناشران می‌شود/ عنوان متراژ‌ها از سه‌شنبه- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

سید‌احمد رفیع‌جواهری، مدیر کمیته ناشران داخلی سی‌و‌دومین نمایشگاه میان‌المللی کتاب تهران، درون گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ از نهایی شدن نقشه جانمایی ناشران سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران تا آخر امروز خبر داد و گفت:‌ نقشه نهایی عمده قسمت‌ها آماده شده و تنها ناشران عمومی مانده هست که با تکمیل آن ما پارتیشن‌بندی‌های اولیه را کامل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی ما این هست که روز سه‌شنبه متراژ‌های نهایی را به ناشران عنوان کنیم و از روز جمعه نمایشگاه را ازبرای غرفه‌بندی درون اختیار ناشران قرار دهیم.

وی با اشاره به جانمایی ناشران گفت: ناشران کودک و نوجوان درون همکف رواق شرقی مستقر شده‌اند‌، ناشران دانشگاهی درون چادرها، ناشران آموزشی درون رواق غربی، ناشران میان‌الملل طبقه اول رواق شرقی و ناشران الکترونیک و سازمان‌ها و نهادها طبقه دوم رواق شرقی مستقر خواهند شد.

رفیع‌جواهری همچنین از تشکیل یک کمیته سه نفره متشکل از یک نفر نماینده صنف،‌ یک نماینده وزارت ارشاد،‌ یک نماینده کمیته ناشران داخلی ازبرای تصمیم‌گیری درمورد ناشران جامانده از ثبت نام و ناقصی‌ها خبر داد و گفت: ۵۵۰ ناشر هستند که ثبت نام آن‌ها ناقص هست، عمدتاً این ناشران به حد نصاب آثار نرسیده‌اند.

مدیر کمیته ناشران داخلی تصریح کرد: ما تا جایی که بتوانیم به کسانی که ناشر واقعی هستند و کتاب‌های ارزشمندی دارند، جا خواهیم داد؛ البته از این ناشران تعهد کتبی گرفته می‌شود که درون قبال دریافت غرفه هر ناشر اجازه دارد، تنها کتاب‌های خود را بفروش برساند؛ درون غیر این صورت کمیته ناشران داخلی درون مواجه با فروش کتبی غیر از کتب خود ناشر فوراً کار به تعطیلی غرفه می‌کند.

وی همچنین از نامه‌نگاری با معاون اجرایی ورئیس نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت:‌ خواسته‌ایم که دستور دهند هر ناشری تا دوم اردیبهشت فرصت داشته باشد که پول غرفه را واریز کند،‌ درون غیر این صورت غرفه‌ای تعلق نگیرد. همچنین یک شب مانده به شروع نمایشگاه درصورتیکه غرفه‌ای خالی باشد،‌ آن غرفه به ناشران دیگر تعلق خواهد گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *