فصل سوم «بچه‌مهندس» پس از نوروز ساخته می‌شود/ سعدی: احتمال دارد «بچه‌مهندس» را یک چهره گیم کند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «بچه‌مهندس» فصل اول خودش را درون ایام ماه مبارک رمضان گذراند و پس از چند ماه با یک فصل تازه به کنداکتور شبکه دو برگشت. ولی به تعبیر بسیاری از منتقدین نتوانست آن جاذبه اولی را درون مخاطب ایجاد کند و حتی پای حواشی هم باز شد. روانشناسان و جامعه‌شناسان نام حاشیه «بچه‌مهندس» را کودک همسری گذاشتند. علی غفاری کارگردان این مجموعه تلویزیونی دلیل ضعف فصل دوم «بچه‌مهندس» نسبت به فصل اول را نوع سلیقه مخاطب دانست و به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: «بچه‌مهندس» دوم از یک ضعیف‌تر هست و این را کارشناسان گفته‌اند؛ قطعاً این نظریه را قبول ندارم. ولی شاید این تحلیل‌ها درون راستای یک نوع سلیقه باشد. سلیقه‌ای که هم مخاطب و هم منتقد دارند و دیالوگ‌ها و صحنه‌های جذاب با کاراکترهای کودک را بیشتر می‌پسندند. زمانیکه ما درون فصل اول «بچه‌مهندس» روایتی از فصل کودکی “جواد جوادی” داشتیم جذاب‌تر بود ولی هرچه سن به دوران نوجوانی و پس جوانی می‌رسد این شیرینی‌ها و جذابیت‌ها کمتر و اتفاقات و موقعیت‌ها جدی‌تر می شود.

علی غفاری کارگردان مجموعه تلویزیونی «بچه مهندس»

وی درمورد حاشیه‌هایی که ازبرای مجموعه تلویزیونی «بچه مهندس» بوجود آمد،‌ تأکید کرد: به نظرمن سریع قضاوت شدیم. بعضی‌ هجمه‌پراکنی انجام دادند که «بچه‌مهندس» موضوع کودک‌همسری را مطرح می‌کند و این اتفاق برجسته شد. درون حالیکه مجموعه تلویزیونی ما به این موضوع نپرداخت؛ به چه دلیل که کودک همسری به این معنی یک مرد میانسال با یک کودک ۹ ساله بخواهد ارتباط داشته باشد. ولی “جواد جوادی” قصه ما درگیر یک علاقه کودکانه می‌شود و درون خود کلیپ هم بارها و بارها به “جوادی” توصیه می‌شود الان وقت این کارها نیست و وقت درس هست. منتها این حاشیه مثل خیلی از اتفاقات و حواشی بی‌اصل و اساس دیگر، درست شد.

غفاری درون جواب به این سوال که «بچه‌مهندس سوم» چه حال و هوایی خواهد داشت،‌ خاطرنشان کرد: فصل سوم «بچه‌مهندس» درون حال نگارش هست و امیدواریم پس از عید وارد پیش تولید بشویم. احتمالاً بازیگران چهره اضافه خواهند شد. هم اکنون درمورد لوکیشن‌ها به قطعیتی نرسیده‌ایم و درون حال اصلاحات قسمت‌هایی از فیلمنامه هستیم که هم روایت‌ها جذاب‌تر خواهند شد و هم فیلمنامه به محتوای اصلی مدنظر تلویزیون هم نزدیک می‌شود. آخر کار مخاطبان با اتفاقات جذاب جوانی و منحصر به فرد “جوادی” مواجه می‌شوند؛ زمانیکه وی ۲۸ ساله شده هست.

سعدی تهیه‌کننده این مجموعه تلویزیونی تلویزیونی درون جواب به این سوال که آیا یک چهره نقش جوانی «جوادی» را گیم می‌کند، خاطرنشان کرد: درون فصل سوم «بچه مهندس» به تناسب جوانی «جواد» که تقریباً ۲۶ تا ۲۸ ساله هست درصورتیکه امکان داشته باشد یک چهره “جوادی” را گیم می‌کند. با اهمیت این هست که بازیگر توانمند این سن و سال پیدا شود تا کار باورپذیرتر جلو برود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *