قطعه تصویری «کودک کار» منتشر شد + کلیپ- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته باشگاه خبرنگاران پویا، بردیا صدرنوری آهنگساز، پژوهشگر و نوازنده پیانو و مدیر جشنواره و جایزه موسیقی همایون خرم که طی سال های گذشته فعالیت های متعددی را درون حوزه موسیقی ازبرای کودک و نوجوان انجام داده، با هدف توجه عموم شهروندان ایرانی درون زمینه جلوگیری از کار کودکان نماهنگ «کودک کار» را منتشر کرد.

وی درمورد این قطعه که عکس ها آن توسط شاهو زندی تهیه و تدوین شده هست توضیح داد: ۱۲ ژوئن مصادف با ۲۲ خرداد ماه از سوی سازمان میان المللی کار روز جهانی مبارزه با کار کودکان نام گرفت. همین موضوع بهانه ای شد تا همراه با هدف جهانی افزایش آگاهی مردم و فعالیت درون حوزه مقابله با کار کودکان قطعه ای را با عنوان «کودک کار»  منتشر کنم.

 

 

صدرنوری درمورد موسیقی این اثر بی کلام گفت: آنچه از نظر موسیقایی ازبرای ساخت این اثر روی تصویر برایم با اهمیت بود دو فضای متفاوت بود که با بهره گیری از فواصل  موسیقی به مخاطب القا شود. یک فواصل درون گام دو مینور که شور و شوق کودکانه را  با اجرای مستمر و پرسرعت نت ها درون این گام نشان می داد و  قسمت دیگری از موسیقی نیز که مبتنی بر فاصله چهارم کاسته، با تصاویری از کودکان کار همراه هست، فضای ایجاد شده درون حالت اضطراب و ابهام و دلشوره را ازبرای همذات پنداری شنونده با فضای زندگی کودکان کار ایجاد می کند. فضایی که امیدوارم توانسته باشم به سهم خود آن را درون روح و نگاه حسی مخاطب ایجاد کرده باشم.

این نوازنده پیانو تاکید کرد: قطعه «کودک کار» یک اثر کاملا حسی هست که تلاش کردم به سهم خود توجه مردم را به موضوع با اهمیت مبارزه با کار کودکان جلب کنم. من حتی درون ابتدای این قطعه تصویری نیز عنوان کرده ام:« کودکان، کار کودک اند؛ با همه پاکی ها و آرزوهای کودکی» بنابراین همه ما به عنوان یک شهروند باید کمک کنیم تا این معضل بزرگ اجتماعی به حداقل برسد تا این کودکان بتوانند درون مسیر درست زندگی حرکت کنند. مردم شریف ایران هم می توانند با تکیه بر آموزه های اخلاقی، انسانی و دینی تلاش کنند تا این معضل بزرگ رفع و فرزندان ایران زمین با شرایطی بهتر زندگی کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *