نباید به بی‌حجابی درون جامعه حاشیه‌ای نگاه کرد/ارزشی مثل حجاب، تضمین‌کننده آینده جامعه هست- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

حجت‌الاسلام والمسلمین سید جواد بهشتی محقق علوم قرآن و حدیث درون گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با اشاره به اهتمام اهل بیت (ع) به مسأله حجاب درون دوران جاهلیت گفت: حضرت خدیجه (س) قبل از اسلام دارای شهرت‌هایی بودند که یکی از آنها، مربوط به موضوع حجاب بود. درون جامعه جاهلی که اصلاً حجاب معنا نداشته و بی‌عفتی نوعی افتخار محسوب می‌شده، حضرت خدیجه (س) با حجاب درون جامعه حاضر می‌شدند، همچنین دخترشان حضرت فاطمه زهرا (س) اهتمام جدّی به مسأله حجاب داشتند و درون روایت داریم که ایشان از مرد نابینا نیز حجاب می‌گرفت، این بزرگواران برترین الگوهای زنان و مردان جامعه بشری هستند.

وی افزود: اهل بیت(ع) به ما آموختند که حجاب درون دین اسلام یک مسأله حاشیه‌ای نیست، بلکه درون متن فعالیت‌های دینی هست، حضرت زینب (س) پرورش‌یافته حضرت زهرا (س) هست، ایشان زمانی می‌خواستند از خانه به مسجد النبی بیایند، برادرانش اطراف وی قرار می‌گرفتند. حضرت فاطمه مصعومه (س) نیز درون پی امام خود به ایران هجرت کردند، چیزی که از ایشان باقی ماند، پارسایی، عفت‌خواهی و حجاب هست.

حجت‌الاسلام بهشتی خاطرنشان کرد: امروز دشمن با عوامل داخلی و تبلیغات خارجی کمر بسته تا این ارزش دینی را درون جامعه‌مان کمرنگ کند، این ما هم هستیم که باید از این درخت تنومند انقلاب که چند صد هزار شهید خونشان را پای آن ریختند، پاسداری کنیم.

این محقق علوم قرآن و حدیث تصریح کرد: درون کتابی که بنیاد شهید درمورد وصیت‌نامه شهدا به چاپ رسانده، آنچه بسیار دیده می‌شود این هست که آن شهدای بزرگوار بسیار تأکید بر حفظ حجاب و مراقبت از آن به عنوان یک عهد کرده‌اند، دشمن هم به خوبی از جایگاه و اثرگذاری حجاب آگاه هست، ولی به دلیل جذابیت‌هایی که طبع بشر دارد، به شکل‌های مختلف درصدد تحریک انسان‌ها ازبرای کشاندن آنان به سوی بی‌حجابی و بی‌عفتی هست تا به تدریج جامعه ما را از این ارزش والای دینی دور کند.

وی گفت: درون قرآن کریم نسبت به فرزندان دو توصیه با اهمیت ذکر شده و والدین وظیفه‌ای ویژه درون این زمینه دارند، یکی نماز و دیگری حجاب، باید امروز بیش از پیش حواسمان را جمع کنیم و با بیداری کامل این موضوعات را مورد تحقیق قرار دهیم و بی‌حجابی درون جامعه را مسأله‌ای کوچک، کم اهمیت و حاشیه‌ای نگاه نکنیم. باید بدانیم حجاب درون جامعه یک موضوع اصلی و محوری هست و پاکی جامعه امروز و حرکت آن به سمت ارزش‌های دینی، تضمین کننده آینده این جامعه هست. این پاکی هم درون چشم مردان و هم پوشش زنان ظاهر می‌شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *