نشست خبری “حمال طلا”|سخنان تند سهراب‌پور علیه جریان نقد درون یک برنامه تلویزیونی- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری کلیپ سینمایی «حمال طلا» با حضور عوامل این کلیپ درون پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

درون ابتدای این نشست، تورج اصلانی، ‌کارگردان آن صحبت کرد و درون مورد المان‌های به کار رفته درون این کلیپ گفت: کلیپ حمال طلا، یک کلیپ کاملا واقعی هست و درون دنیای رئال اتفاق می‌افتد. درون حقیقت، هیچ چیزی ساخته ذهن من کارگردان نیست و تمام چیزهایی که درون آن می‌بینیم درون دنیای واقعی امروز نیز دیده می‌شود. باید بگویم که درون این کلیپ، به وقت نیز توجه شده هست. هم‌چنین، بازیگران آن، ازبرای بهتر نقش گیم‌کردن، نمودهای واقعی نقش خود را درون بیرون دیده‌اند.

درون ادامه، منصور سهراب‌پور صحبت کرد و درون سخنانی تند نسبت به منتقد سینما گفت: دوست دارم قبل از این که بخواهم راجع به حمال طلا صحبت کنم، به حملاتی که درون این چند روز به دیگر کلیپ من، درخونگاه صورت گرفته هست، بپردازم. درون برنامه‌ای تلویزیونی که همه ما می‌دانیم، منتقد آن از کجا خوراک می‌گیرد، وی هر آن‌چه که می‌خواهد به زبان آورده و به دور از شان و ادب یک آدم فرهنگی حرف می‌زند. ایشان با ظاهر خشنی که ازبرای خود ایجاد کرده و کسی جرات ندارد به وی حرف بزند، به کلیپ‌های مختلف هجوم کرده و آنان را نقد می‌کند. وی به راحتی زحمات چند ماهه یا چند ساله عوامل یک کلیپ را نادیده گرفته و بدون این که نماینده‌ای از این کلیپ درون آن‌جا حضور داشته باشد تا از خود دفاع کند، به آن کلیپ می‌تازد.

وی اضافه کرد: سوال من این هست که درصورتیکه ما شورای پروانه ساخت داریم، این آقا چگونه می‌تواند راجع به هر فیلمی حرف بزند؟ درون مورد موضوع ربا باید بگویم که درصورتیکه علمای ما درمورد ربا صحبت کرد‌ه‌اند و درون قرآن نیز ۸ آیه درون این مورد وجود دارد، اشکال کار کجا هست که این آقا با آن مخالف هست؟

تهیه‌کننده کلیپ درخونگاه اضافه کرد: درون هر دو فیلمم تلاش کرده‌ایم تا این پدیده را به تصویر بکشیم به چه دلیل که ما به عنوان هنرمند وظیفه داریم تا درون مورد مشکلات مردم کلیپ بسازیم. من به آن ۸ سالی که کلیپ درخونگاه راجع به آن حرف می‌زند، افتخار می‌کنم و خودم نیز درون آن حضور داشتم.

ژاله صامتی درون جواب به سوالی درمورد نقش‌های متفاوت خود گفت: من عاشق کارهای دشوار هستم و فرقی نمی کند یک سکانس باشد یا با یک نقش اول مواجه باشم. باید بگویم که قبل از کلیپ حمال طلا، ۵ همکاری با تورج اصلانی به عنوان کلیپ بردار داشتم و زمانی این کلیپ به من پیشنهاد شد و گفتند که تنها یکی دو سکانس دارم، دلم نیامد که قبول نکنم.

تورج اصلانی درون جواب به سوالی درون مورد نحوه آخر بندی کلیپ گفت: ما درون مورد آخر بندی کلیپ با نویسنده کلیپ‌نامه‌مان بسیار چالش داشتیم. درون کلیپ دیدید که با شخصیت‌هایی بی دست و پا روبه‌رو هستیم. خب چگونه می‌توانم چنین شخصیت‌هایی را به خارج بفرستم؟ علاوه بر این، زندگی کردن درون خارج ازبرای آنان نیز بسیار دشوار هست بنابراین به نظرم آمد که مردن درون وطن بسیار شیرین‌تر از زندگی دشوار درون غربت هست.

وی درون جواب به سوال دیگری مبنی بر نمایش کثافت و کثیفی زیاد درون این کلیپ گفت: من یک کلیپ‌ساز هستم و یک کلیپ‌ساز نسبت به اتفاقات جامعه خود تیزتر بوده و شاخک‌هایش بیش‌تر تکان می‌خورد. من به عنوان یک هنرمند نمی‌توانم چشم خود را روی اجتماع ببندم. همه این تعفنی که شما دیدید، من هم دیده‌ام و چیزی ساخته ذهن من نیست. ازبرای من با اهمیت نیست وزیر اقتصاد کیست بلکه برآیند و محصول کار وی ازبرای من با اهمیت هست. جالب هست بدانید که زمانی ۱۰ ماه پیش فیلمبرداری می‌کردم، سکه یک میلیون و ۵۰۰ بود و شما روی تابلویی درون کلیپ این عدد را دیدید ولی اکنون ۴ میلیون هست. این برآیند کار وزیر هست و وی باید این اتفاقات را سر و سامان بدهد.

تورج اصلانی درمورد نقش ژاله صامتی گفت: زمانی که فیلمنامه را می‌نوشتیم متوجه شدیم که فضا خیلی مردانه و زمخت هست و تصمیم گرفتیم یک مشتری زن را وارد کنیم. خانم صامتی به عنوان یک مدیر یک موسسه خیریه که درون جلسات‌ ماهانه خود، هدیه‌ای به خانم ها می‌دهند وارد فیلمنامه شد.

درون آخر این جلسه، سهراب پور، تهیه کننده این اثر گفت: باید بگویم که این کلیپ به دلیل محدودیت هایی که به دلیل ساخت یک مجموعه تلویزیونی، ساخت ایران داشتم، از سمت من تهیه کننده نیز مهجور واقع شد و آنچنان که باید به آن نپرداختم. این پروژه با فضای صمیمانه درون پشت صحنه پیش رفت و درون آخر به سرانجام رسید و به نظرم کار قابل دفاعی هست. هر اثری حتما نقدهایی هم بدان وارد هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *