نویسنده آثار کودک و نوجوان به شهادت رسید- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته باشگاه خبرنگاران پویا، محسن صالحی حاجی آبادی نویسنده جانباز نجف آبادی که چندین کتاب همچون مجموعه آثار اکبر کاراته را از خود به یادگار گذاشته، بامداد روز گذشته پس از سال ها تحمل رنج جراحت های شیمیایی، به دوستان شهیدیش پیوست. پیکر این جانباز، صبح امروز سه شنبه بیست و چهارم اردیبهشت درون روستای حاجی آباد تشییع شد.

محسن صالحی سال ۱۳۴۸ درون روستای نمونه کشوری حاجی آباد متولد شد و پس از گذراندن مقاطع ابتدایی و راهنمایی درون همین روستا، وارد حوزه علمیه نجف آباد شد. ورودش به حوزه همزمان با شروع دفاع مقدس بود و وی از هر فرصتی ازبرای حضور درون جبهه استفاده کردن می کرد…طنز نویس خوب انقلابی که نزدیک به سه سال درون جبهه حضور داشت و از جهادگران و یادگاران اهل قلم دفاع مقدس بود که روز گذشته  (۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸)پ س از تحمل سال‌ها درد و رنج دوران دفاع مقدس، درون زادگاه خود به درجه شهادت رسید.

آیت الله علوی بروجردی، حسینی خراسانی، صفائی و طاهری مازندرانی از جمله اساتید صالحی درون حوزه علمیه محسوب می شوند.

صالحی پس از آخر جنگ به دلیل مشکلات ناشی از عوارض شیمیایی، امکان اقامت درون قم را از دست داد و درون حاجی آباد ساکن شد.

وی درون مدت وقت ۲۰ ساله ای که درون قم زندگی می کرد، علاوه بر تحصیل علوم حوزوی به کار فرهنگی و نویسندگی مشغول بود که این چند سال گذشته عمر با برکتشان با توجه به مصدومیت و عوارض شیمیایی جنگ، به دستور پزشک، درون روستای حاجی آباد اصفهان ساکن و به کشاورزی مشغول بود.

«خواستگار ذلیل مرده (مجموعه قصه طنز نوجوان)»، «اکبر کاراته و خرش»، «آی بچه های ناز یک قصه از نماز»،«زری کوچولو» «بچه های بهشت»، «نماز شکوفه نور خدا»، «درصورتیکه نامهربان بودیم و رفتیم» «رقص سنگ»، «اکبر کاراته و فسقلی‌های شکمو»، «اکبرکاراته و خرش»، «اکبر کاراته و آقایون کچل» و «اکبرکاراته به تهران می رود» از جمله آثار این نویسنده درون زمینه های طنز، کودک و رمان هست که بیشتر آن ها با محوریت خاطرات دفاع مقدس تدوین شده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *