پیشنهاد به ستاد اربعین: گفته اقدامات ایران درون اربعین منتشر شود/ مردم عراق تحت تأثیر هجمه‌های تبلیغاتی‌اند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سیدحمید حسینی رئیس کمیته «لواء الخدمه الحسینی» که با بسیج مردمی خانه‌های شخصی را ازبرای اسکان و پذیرایی از زائران آماده می‌کند، درون کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین که امروز درون شهرداری تهران برگزار شد، با اشاره به افزایش شمار خانه‌هایی که میزبان زوار ایرانی درون اربعین سال گذشته بودند و امسال تعداد آن‌ها با توجه به شدت گرما، افزایش خواهد یافت به مقامات ایرانی حاضر درون این نشست نکاتی را درمورد هجمه‌های تبلیغاتی علیه ایران متذکر شد.

وی گفت: درون عراق تبلیغاتی می‌شود که ایران کشور ضعیفی شده، درون محاصره و درون آستانه جنگ هست و مشکل مالی دارد. پیشنهاد می‌کنم امسال کمیته مشارکت‌های مردمی ایران و اقدامات آن را درون اربعین بیشتر نمایان کند.

حسینی انتقادی که درون نشست سال گذشته این کمیته مطرح کرده بود را دفعه دیگر تکرار کرد و افزود: با وجود حضور نمایندگان وزارتخانه‌ها و دولت ایران درون ستاد اربعین به نظر می‌رسد این ستاد مردمی نیست. این حساسیت مردم عراق هست که می‌خواهند اربعین همچنان مردمی باقی بماند.

حسن پلارک، رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین درون جواب به این انتقاد گفت: تمام امکانات اربعین از سوی مردم آماده می‌شود و این ستاد مردمی هست. دولت و مردم ایران هم یکی هستند.

حسینی که ریاست اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق را با ۱۲۰ شبکه به عهده دارد، تاکید کرد: گفته تمام اقداماتی که ایران درون اربعین انجام داده را می‌توانیم درون رادیو و تلویزیون‌های عراق منتشر کنیم. مردم عراق از این کارها خبر ندارند و تحت تأثیر آن همجمه‌های تبلیغاتی قرار گرفته‌اند. خواهش می‌کنم این ملاحظه را رعایت کنید.

رئیس کمیته «لواء الخدمه الحسینی» که این کمیته را بازوی عراقی ستاد اربعین ایران دانست، اظهار کرد: دفعه این ستاد درون تمام این سال‌ها بر دوش مردم ایران بوده و همیشه پول و امکانات اربعین از آن‌ها گرفته شده هست، فکر می‌کنم پس از ۴۰ سال کافی باشد و بهتر هست جهان اسلام درون اربعین مشارکت داده شود. با توجه به قوانین عراق، ایرانی‌ها نمی‌توانند درون بانک‌های این کشور حساب باز کنند ما می‌توانیم شماره حسابی را به این قصد اختصاص دهیم و از مردم مسلمان درون سراسر جهان دعوت کنیم ازبرای خدمت ها‌رسانی به زوار اربعین کمک کنند. عتبات نه متعلق به عراقی‌ها هست و نه ایرانی‌ها، بلکه به تمام مسلمانان جهان تعلق دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *