کارگردان «ستایش»، مجموعه تلویزیونی تاریخی می‌سازد/ سعید سلطانی: مخاطب تلویزیون قصه و روایت تازه را دوست دارد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، آرمان زرین‌کوب تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «ستایش۳» با اشاره به آخر تصویربرداری این مجموعه و شروع یک مجموعه تلویزیونی تاریخی، تصریح کرد: مجموعه تلویزیونی ۳۰ قسمتی «مهربانو» پروژه‌ای هست که پیش‌تولید آن را با سعید سلطانی شروع کرده‌ایم و این مجموعه تاریخی ازبرای شبکه دو سیما ساخته می‌شود.

وی درون جواب به این سوال که گفته می‌شد «ستایش۳» کاندید رمضانی تلویزیون بود، تأکید کرد: «ستایش۳» مراحل فنی و تدوین را می‌گذراند و سیما و شورای کنداکتور شبکه درمورد آن تصمیم‌گیری می‌کنند چه زمانی روی آنتن برود.

تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «ستایش» درمورد مجموعه تلویزیونی تازه تاریخی تلویزیون گفت: «مهربانو» ملودرامی هست که درون دوران تاریخ معاصر و پهلوی اول می‌گذرد. شعله شریعتی و اعظم بهروز نگارش متن‌های این مجموعه تلویزیونی را به عهده دارند. هم اکنون به مرحله انتخاب بازیگر نرسیده‌ایم ولی حتماً از بازیگران توانمند و کاردان استفاده کردن می شود.

سعید سلطانی درون خصوص ساخت مجموعه تلویزیونی تلویزیونی «مهربانو» به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: فیلمنامه درون حال نگارش هست و باید منتظر تکمیل قصه و روایت «مهربانو» باشیم که به نظرمن صاحب قصه متفاوت و تازه‌ای هست و درون بستر و برهه تاریخی که روایت می‌کند ازبرای مخاطب لحظات دلچسبی را رقم خواهد زد. هم اکنون به انتخاب بازیگر نرسیده‌ایم و بایستی فیلمنامه مجموعه تلویزیونی نهایی بشود تا بتوانیم درمورد بازیگران مجموعه تلویزیونی صحبت کنیم. 

وی درون جواب به این سوال که به چه دلیل دیگر کارهایی همچون «پس از باران» ساخته نمی‌شود، افزود: هر برهه‌ و مقطعی فیلمنامه، قصه و موقعیت تازه‌ای را می‌طلبد و هر فیلمنامه‌ای می‌تواند درون دوره و زمانه‌ای ویژگی خاص خودش را داشته باشد. قرار نیست دوباره امروز «پس از باران» ساخته شود و ازبرای زمانه خودش ماندگاری داشت. امروز ازبرای ساخت مجموعه تلویزیونی‌های ماندگار باید به موقعیت‌های جدیدی برسیم. حتماً خلاقیت و نوآوری لازمه مجموعه تلویزیونی‌های امروزی هست که دوستان ما به خوبی پیش می‌مسیر. 

کارگردان مجموعه تلویزیونی سه‌گانه «ستایش» تأکید کرد: زمانی سریالی قصه جان‌دار، نو و بیان شیرینی نداشته باشد نمی‌تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند و رمز موفقیت مجموعه تلویزیونی‌های ماندگار توجه به همین ارکان با اهمیت مجموعه تلویزیونی‌سازی هست. حتماً مجموعه تلویزیونی‌های تلویزیون به قصه خوب و روایت تازه احتیاج دارند و جزو ملزومات اصلی مجموعه تلویزیونی‌های نمایشی هست که می‌تواند مخاطب را درگیر خودش کند. 

سلطانی با اشاره به اینکه سریالی که الفبای دراماتیک نداشته باشد نمی‌تواند به سرمنزل مقصود درون درگیر کردن مخاطب با کاراکترهای اصلی مجموعه تلویزیونی شود، خاطرنشان کرد: بیننده زمانی هر قسمت به قسمت سریالی را دنبال می‌کند که حتماً آن مجموعه تلویزیونی از الفبای دراماتیک برخوردار باشد. مخاطب ما درون تلویزیون درون پی مجموعه تلویزیونی‌های قصه‌گوست؛ کارهایی که قصه خوبی را روایت می‌کند و به تبع با این نوع روایت و قصه‌گویی، فیلمساز و نویسنده به درگیر کردن مخاطب می‌رسند. این بستر اولیه مجموعه تلویزیونی‌سازی هست و درون مراحل دیگر باید منتظر اتفاقات بعدی باشیم. مثلاً قصه درون چه زمانی می‌گذرد و چه وقایع تاریخی را تعریف می‌کند. 

وی درون آخر خاطرنشان کرد: زمانی قصه‌ای از چارچوب و سنگ‌بنای دراماتیک مستحکمی برخوردار نباشد نمی‌توان انتظار داشت که سرنوشت آدم خوب‌ها و بدهای قصه را مخاطب ببیند و سردرگم نشود. ساده می‌گویم که مردم دوست دارند یک قصه خوب و رئالی از سرنوشت آدم‌ها ببیند و این اتفاق با تعریف درست الفبای دراماتیک درون مجموعه تلویزیونی‌ها رقم می‌خورد. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *