کتاب «فلسفه‌ کودکی» منتشر شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته باشگاه خبرنگاران پویا،کتاب «فلسفه‌ کودکی» با هدف ایجاد گفت‌وگو میان پژوهشگران و صاحب‌نظران ادبیات کودک از سوی واحد انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

گرت‌بی. متیوز درون کتابی با عنوان «فلسفه‌ کودکی» با تمرکز بر نظریه‌ ادبیات کودک و مفهوم کودکی زمینه‌ای را ازبرای گفت‌وگو میان پژوهش‌گران، منتقدان و صاحب‌نظران ادبیات کودک فراهم آورده هست.

دیدگاه بعضی از فیلسوفان درمورد‌ کودکی، نظریه‌ و مدل‌های کودکی، ‌ پیاژه و فلسفه، ‌پیاژه و نگه‌داری، رشد اخلاقی، حقوق کودکان، یادزدودگی کودکی و… عنوان بعضی از سرفصل‌های این کتاب هست.

بر این اساس، مرتضی خسرونژاد و فریده پورگیو درون مقدمه‌ این اثر آورده‌اند: :«اینک که چندین سال از تاسیس دوره‌ کارشناسی ارشد ادبیات کودک درون دانشگاه شیراز و چند دانشگاه دیگر کشور می‌گذرد، احتیاج به منبع‌های معتبر و به‌روز درون این زمینه هر دم آشکارتر احساس می‌شود. گرایش روزافزون دانشجویان دکتری درون رشته‌های گوناگون علوم انسانی و تربیتی به تدوین رساله‌های خویش درون قلمرو ادبیات کودک نیز بر این احتیاج، پیوسته می‌افزاید.

این اثر به طور ویژه ازبرای درس‌های دوره‌ کارشناسی ارشد ادبیات کودک درون نظر گرفته شده و یا از چنان اعتبار و ژرفایی برخوردار هست که به کار مطالعه‌ همه دانشجویان علاقه‌مند به بحث‌های نظری و نیز منتقدان و نظرورزان ادبیات کودک می‌آید.»

این کتاب با دارا بودن واژه‌نامه انگلیسی به فارسی، نمایه ‌نامی و نمایه موضوعی درون ۱۰ فصل از سوی سعید و مریم حسام‌پور ترجمه و درون شمارگان ۲۵۰۰ نسخه منتشر شده هست.

«فلسفه‌ کودکی» درون ۱۴۴ صفحه و به قیمت ۱۰هزار تومان از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسیده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *