«۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه درون این دنیای عجیب» با الیف شافاک- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، این رمان که درون ۶ ژوئن (۱۶ خرداد) به زبان انگلیسی درون سراسر جهان منتشر شد، ساختاری متفاوت دارد. لیلا، قهرمان قصه، مرده هست ولی ذهن وی به مدت وقت ۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه به حیاتش ادامه می‌دهد و تمام زندگیِ لیلا با همهٔ فراز و نشیب‌هایش درون همین دقایق، به خاطرش می‌آید.

سؤال فلسفی و علمی‌ای که این رمان پیش رویِ‌ خوانندگان می‌گذارد، این هست: چه می شود درصورتیکه ذهن انسان، پس از لحظهٔ مرگ، ازبرای چند دقیقهٔ گران‌بها، به فعالیتش ادامه دهد؟ دقیقاً ۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه؟

الیف شافاک پُرفروش‌ترین نویسندهٔ ترکیه و یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان جهان هست. وی به زبان ترکی و انگلیسی می‌نویسد و تاکنون بیش از ۱۰ رمان از وی منتشرشده هست که درون میان آن‌ها «ملت عشق» از دیگر آثار وی پرفروش‌تر و مشهورتر هست. شافاک درون دانشگاه‌های مختلف ترکیه، آمریکا و انگلستان تدریس کرده هست. تاثیرپذیری از اندیشه‌های مولانا جلال‌الدین به‌نوعی درون تمام آثارش کاملاً مشهود هست.

 آثار شافاک به بیش از ۴۰ زبان ترجمه شده هست. وی هم‌اکنون درون لندن زندگی می‌کند. «۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه درون این دنیای عجیب» همراه با منتشر شدن جهانی، با ترجمهٔ علی سلامی توسط انتشارات مهراندیش منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *